Riigikogu valimised 2019. Ennustus

Ei saa vist vana poliitikahuvilisena neidki valimisi mööda lasta ilma midagi kobisemata. Rohkem küll oma (ja sellesinatse blogiajaloo tarbeks), sest mingit huvi ega vormi uuesti tihedalt kirjutama ja blogi promoma hakata pole. Las ta siis jääda rohkem enda ja nende mõne juhusliku blogikülastaja jaoks, kes siia mingil põhjusel eksivad…

Niisiis, valimised peaks siiski võitma kesk, pakuks 32 kohta Riigikogus. Teiseks jääks reform, 28 kohta. Veel nädal tagasi oleks pakkunud keski  35 reformi 25 vastu, kuid E200 hävimine on otseses korrelatsioonis reformi tõusuga ja eks uuringufirmad töötavad oma küsitluste manipuleerimisega ka palehigis…Kuid kokkuvõttes lõikavad nad näppu. Keski ja reformi toetuse võrdsena näitamine mobiliseerib küll mingil määral illusoorse võidu ihaluses reformi valijaid kuid veel rohkem peaks ta mobiliseerima juba kindla võidu äranapsamise kartuses keski valijaid.

Kindel kolmas oleks loomulikult EKRE. 20 kohta Riigikogus. Võib olla isegi 1 kuni 2 rohkem.

Neljas ja viies oleks siis Isamaa 11 ja sotsid 10 kohaga. Kui siis EKRE saab rohkem, siis nemad vastavalt vähem.

Autsaiderid E200, rohelised ja Vabaerakond saavad igaüks ca 3 protsenti.

Elurikkus jääb veel lahjemaks. Loodan siiralt, et 2 prossa tuleb täis, saavad siis vist natuke maksumaksja raha klubilise tegevuse jätkamiseks.

Ülejäänutest pole mõtet rääkida.

Ei tee miskit saladust (arvan, et vähemalt minu pärast valimised võikski olla avalikud, mitte salajased), et ise valisin Keskerakonna nimekirjas kandideeriva Rea Rausi.

Jääme siis pühapäeva ja tulemusi ootama…

Üks kommentaar “Riigikogu valimised 2019. Ennustus

  1. Tere Tom… just seda tahan kõigepealt öelda. Või täpsemalt, et ka mina olen elus… 😀
    Valimiste kohta (tänaseks läbi) arvasin sama, et Kesk võidab, kuid läks teisiti ja põhjuseks minu arust partei tänaste juhtide kogenematus. Arvan, et ei teki Eestisse mingit agressiivset vene parteid, kuid Ratas võib tõepoolest koha kaotada. Põhjuseks pole see, et ta on kuri või rumal vms. Lihtsalt aeg ei soosi teda. Kahtlastel aegadel saavad hakkama ainult eriliselt hea vaistuga tüübid, nagu seda on ES. Või kas aeg on kellegi arvates lihtne? Tooge näiteid ja vaidleme…

Kommenteerimine on suletud.