…ehk ka jesuiitlus oma halvimal kujul ja vormis ilmutas end viimastel Riigikogu aseesimeeste valimistel, kui J. Ratas sai kusagilt “eikuskilt” juurde 10 häält ja E. Nestor 4.
See, et sellist asja seletatakse hääletamise saladuse ja saadikute südametunnistuse avaldumisena, on luulude süstimine lollidele…
Tõnis Kõiv on kahtlemata õigel teel, kuid asi on veel hoopis hullem. See ongi respublikaanide poolt välja mõeldud ja teatud mõttes täiuseni aretatud süsteem igasuguste valimiste puhul kontrollitud, aga samas näivalt eklektilise ja justkui vaba tahteavalduse toel saadud tulemuse saavutamiseks…
Nii ongi, hääli anti juurde kontrollitult mõlemile, nii Ratasele kui Nestorile…Tulemuseks on usaldamatus ja pinged parlamendis.
Täpselt sama süsteemi, kus kontrollitult suunatakse vabatahtlike, palgatud või orjastatud parteisõdurite hääli just väliselt usutava tulemuse saavutamiseks “õigete omade jopede” kõrval ka ettemääratult kaotajaks jäävatele, on ju äraostmatud kasutanud nii oma sisevalimistel kui ka kohalikel valimistel nendes huvipakkuvates valdades, kus mõnekümne või –saja kontrollitud häälega on võimalik mägesid liigutada. Ehk võtta võim…või keerata partnerile…
Äkki laiema plaani pilt räägib hoopis seda ,et nooruk Mikser,kes lubas peaministriks hakata on läbipõrunud ehk audis…..
Ei, Mikser pole kindlasti mitte ei läbipõrunud ega audis. Põruda ja auti lennata saab ainult midagi tehes ja selles tehtus ebaõnnestudes. Mikser pole aga midagi tähelepanuväärset teinud
Nestor katsetab isetäituva ennustuse meetodit aga unustab ära, et Eestis on selline valimisseadus, millega nõrga konstruktsiooniga partei ei võida, olgu ta formaalselt nii popp kui tahes
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/eiki-nestor-2015-aasta-riigikogu-valimised-me-voidame-ja-silm-ka-ei-pilgu.d?id=65866608
Kunagi ammu ilmus ajakirjas Pikker üks karikatuur, kus mees istub vetsus potil ja mõtiskleb, et midagi tuleks elus ära teha. See pilt meenub mulle ikka, kui Eesti sotse vaatan.
Peame tõde tunnistama, et enamus parteisid Eestis on midagi ära teinud. Isamaalased omal ajal erastasid nii, et veri ninast väljas. Reformijad samal ajal kühveldasid omale tasku ja mehitasid riigivõimu sobivate limukatega. Keskerakondlasi riigivõimu juurde ei lastud, kuid Tallinna põhjal otsustades pole kahtlust, et valitsemisvõimekus on neil olemas. Aga sotsidel pole kontol suurt midagi, peale Mikseri, kellel pilk on pisut hullunud. Võib-olla see peabki nii olema, kui su erakond on seni paistnud silma ohjeldamatu lömitamisega või ka lihtsalt küündimatusega. Et tahad end tõestada või nii. Mina isiklikult siiski pelgan neid tegelasi. Tõsi, ma annaks neile võimaluse, tänase valitsuse asemel, kuid tüübid selgelt hindavad ennast üle ja ilma Edgari osaluseta tambitaks nad kohe porisse.
SDE suurim puudus on ikkagi nõrk parteistruktuur. Kohtadel neid praktiliselt pole. Kogu RL päranduse on nad raisku laksnud RE on aga kohtadel väga tugev. SDEl oleks tigureetiline võiduvõimalus vaid juhul,kui eestis oleks üksainus valimisringkkond (Leedus on vist see süsteem) ja nimekirioleks suletud. Ehk siis hääle saaks anda vaid nimekirja eest. Vaid sellise süsteemiga, väga suure joppamisega SDE võiks võita. Aga seda pole,
No võita valimised 2015. a.SDE ikka võib ja eks ta võidabki (kui just S. midagist ei juhtu ja tema võimalik järglane Simsoni või Ratta vormis ei keera keski rohkem vasakule ja rohkem populistlikuks) aga isegi valitsuse moodustajana ei õnnestu neil ilmselt läbi suruda oma tahet ja oma poliitikat. Neil on lihtsalt mune ka kogu kamba peale liialt vähe. Sellega olen küll nõus
Ei võida midagi, unista edasi. Juba praegu on RE formaalne populaarsus SDEja KE omaga praktiliselt võrdne ja sügiseks on nende positsioon taastunud.
Kes oli eelmiste RK valimiste võitja? Enim hääli, rohkem saadikukohti, populaarseim liider?
Mina tean vastust, kes veel teab?