Savisaare saatuslik viga

Vanameister paistab olevat väsinud…Millegi muuga oleks raske seletada seda poliitilist tähelepanematust kui saatis pikalt mõtlemata oma alluvatele edasi selle nüüd “Postimehe” kätte sattunud peasekretär Toobali meili

From: Priit Toobal [mailto:priit@keskerakond.ee]

Sent: Friday, March 01, 2013 3:32 PM

To: Edgar Savisaar

Subject: Kiri

Lugupeetud erakonna esimees,

Vaatamata korduvatele meeldetuletustele ei ole alljärgnevad erakonna liikmed oma kohustusi erakonna ees täitnud ning seoses sellega teen ettepaneku kaaluda ametitest vabastamist järgmiste töötajate puhul:

Tallinna Linnavalitsuse Keskkonnaameti juhataja Otto Popel

Tallinna Kesklinna Valitsuse vanema asetäitja Reena Tolmik

Tallinna Munitsipaalpolitseiameti juhataja Monica Rand

Tallinna abilinnapea nõunik Johannes Merilai

Lugupidamisega

Priit Toobal

————————-

From: Edgar Savisaar <Edgar.Savisaar@tallinnlv.ee>

Date: 1. märts 2013 15:38.25 GMT+02:00

To: Kalle Klandorf <Kalle.Klandorf@tallinnlv.ee>, Arvo Sarapuu <Arvo.Sarapuu@tallinnlv.ee>, Mihhail Korb <Mihhail.Korb@tallinnlv.ee>

Subject: FW: Kiri

Lugupeetavad!

Arvestades selle taotlusega, aga ka sellega, et nimetatud inimestega on probleeme ametikohuste täitmisel tervikuna, palun järgmisel esmaspäeval esitada mulle nende lahkumisavaldused.

E.S.

No Toobal võib oma nooruserumalusest ja isiklikust ahtrast, ainult parteibroileri,  kogemusest muidugi veel mitte teada, et isegi ühe ja ainsa partei baasil moodustatud omavalitsus ei muutu (vähemalt demokraatlikus õigusriigis) automaatselt selle partei algorganisatsiooniks, kuid Edgar oleks pidand ohtusid aduma…

Ja nagu ikka taolistel juhtudel, kui ämber juba jala küljes, siis jääb ta sinna kauaks…Vead vea otsa…

Ei oleks tohtinud hakata Toobali käitumist õigustama vaid oleks pidanud ise üliagarale poisinolgile koha kätte näitama.

Mitte mingil juhul ei olnud antud juhul ka poliitiliselt otstarbekas süüdistada delikaatse kirjavahetuse kaaperdamises KAPO-t. On ju kõigile terveltmõtlevatele inimestele (ka Edgarile endale) selge, et lekke taga on tegelikult keegi partei siseringist. Keegi, kellele Toobali ülipüüdlikkus käib ammu närvidele..

Nüüd lähevad nii partei kui Edgari enda jaoks asjad halvaks…

Esimene keskpartei ja tema mõjujõu kallale asunud raisakotkas on juba kohal…Siit tuleneb järgmisel nädalal Riigikogu aseesimehe koha kaotus, sealt omakorda Ratase ja tema keskparteisse allesjäänud toetajate pettumine…Edgaris eelkõike. Edasi muutub ähmaseks uue koalitsiooni lootus koos reformiga. Sest reformaritel on ju lihtsam teha koalitsiooni koos uue ja suurema sotside ja demokraatide ühisjõuga.

Sügisestel KOV valimistel pole absoluutne võit enam sugugi kindel. Ja ka koalitsiooni tegemine sotsidega raskem.

Isiklik soov lõpetada oma seni siiski suhteliselt särav poliitiline karjäär EV Presidendina muutub vaid unistuseks

5 kommentaari “Savisaare saatuslik viga

 1. No mis viga see niiväga on. Kui rääkida vigade kaalukusest, siis Boroditši usaldamine oli omal ajal tõsine möödalask, millel olid rasked tagajärjed. Aga praegune madin linnavalitsuses ei lähe aina ükskõiksemaks muutuvale valijaskonnale eriti korda. Kusjuures seesama valijate ükskõiksus hakkab aina enam mõjutama riigi käekäiku.
  Mis puudutab Ratast, siis on ta praegu kõige mõttetum keskerakondlane, keda ma tean. Keskerakonna peamine kõneisik ja võitleja on ju tegelikult Simson. Ratas aga käib niisama ringi ja üritab inimestele meeldida. Luurel pole sellise mehega teha midagi.

  1. No on ikka viga. poliitiline viga, eriti just S. poolt ja eriti just praegusel murdehetkel ja just selle teema (parteistamise ja parteide rahastamise) käsitluses…Kõik läks ju S. poolt vaadates seni nii hästi: populaarsus kasvas, koalitsioon reformiga riigi tasandil käeulatuses ja ilmselt veel keski tingimustel (ehk ilma Ansipita), mäekõrgune võit KOV valimistel vähemalt Tallinnas suht taskus…ja mis häda sundis teda täiesti järelemõtlematult kell pool kuus õhtul, 6 minutit peale saamist edasi saatma seda Toobali meili…Kuhu kiiret, hommik ju õhtust targem. Eriti nii delikaatsetes küsimustes..Eks ainuke seletus ongi:tööpäev läbi, tukk tuli peale…ja et niikuinii mina olen boss. Ehk siis väsimus ja liigne enesekindlus mängisid vingerpussi. Eks raisakotkad ootasid sellist libastumist juba ammu ja ega nad nüüd enam saaki käest ei lase. Seega saatuslik libastumine. Kui veel enne oli (ja isegi häid) võimalusi, siis nüüd vist tõesti enam mitte

 2. Poobmarli kommentaar on hea! Vaadates Pehmeid&karvaseid on “ratas” väga vaimukalt kujundatud!
  Keskerakonnal on üks tõsine probleem,nimelt puudub veenev mantlipärija,kes oleks sobiv muukeelsetel valijatele,vot see on murekoht neil!

 3. Kõige lollem viga on jah selle Toobali paigalhoidmine. Ammu selge, et tüüp toob jätkuvalt igasugu jama kaela ja ma pole üldse kindel, et tegemist pole uue Seppiku toalise diversandiga. Aga tüüpiline Savisaare nõrkus juba aastakümneid, mingeid tegelasi ta armastab pimedalt kuni need talle julmalt jalaga munadesse annavad või muu jamaga hakkama saavad (vt. ka arenguparteilased, Borodits, Seppik, Sepp, Vilja jt.)
  Saatuslik on see nüüd vaevalt, natuke lärmi ja ininat, siis vajub ära.
  RE-ga uuesti kokkuminek oleks saatuslik viga ja ilmselgelt ES seda ka ei planeeri. Pigem on näha väikest flirti SDE-ga aga sügisel on see asi nati selgem ehk. Praegu neelab SDE alla järjekordse portsu teiste parteide ülejääke ning jätkab Nestori uljal ainujuhtimisel paigalmarssi.

 4. “Skandaalid” Keskerakonna tasandil – need on seda juhtkonda “väärt”: mõttetud ja totrad, sisutühjad “vahelejäämised” – kui “tõelise Partei” käitumiskoodeks. See EI OLNUD VIGA! Oli vaid demagoogia “läbilöök” – vormis, mida me taunime.
  Mind ikka paneb imestama: selle kompra rohkus ja aegumatus, mille Savisaar enda kätte sai, kui ta oli RR Pea ja Siseminister (isikuna, kelle tööülesandeidki keegi ei teadnud, kuid kes KÕIK omastas, kogu teabe). Miks siiski “tema alluvad” – alluvad otsesele šantaažile, kas nad on sedavõrd määrdunud?
  Loomulikult ei saa sellest parteist asja enne, kui S. lahkub, sest ta ei luba juhtkonda kedagi, kes temaga “võrdväärne” (lollgi?) oleks. See takistab mõtlemisvõimeliste isikute kaasamise.
  Hääkene küll: paigutatakse jälle miljonite eest tänavaile plakateid… ja jälle “valitakse”… . Kurb lihtsalt, kui mõtlen, kuis koguni kommunismiehitajate kõrghooajal mängis Tallinn üleliidulises liigas – nüüd on mingi provintsi-nohiku tallermaa, igav ja totter!?

Kommenteerimine on suletud.