Peen mäng

 

Parts maksab kätte

Pilt: “Postimees”

Oi kui peen mäng. See tants PPA peadirektori koha pärast…Selles osas tuleb R. Rosimannusega kahtlemata nõustuda. Kes, kui mitte tema, teab sellest poliitika, politikaanluse ja intriigipunumise segakunstist kõikse rohkem…

Praeguse mängu sisu ja eesmärk on ( kahtlemata, “Postimehe” reaktsiooni järgi) mitte lasta reformi soosikut Koorti PPA etteotsa. Otsustama midagi IRL-le sobimatut…

Näis, kas mäng on edukas. Aga miks ei peaks. Osutus ju edukaks samasugune mäng EP presidendi koha ümber, kus reformi soosik Ligi edukalt tõrjuti ja edukas oli ka reformi peedistamine Michali-Lillo parteirahastamise kaasuses. Kus põhitegijaks oli tegelikult peaprokurõr N. Aas, kelle otsesel soovitusel H. Sepp selle palju laineid lõõnud kahtlustuste sisukokkuvõtte maksimaalselt laiendatud kujul avaldas…

Ja ega ju Rosimannuse endagi suht halvas käekäigus on niiditõmbajatena taustal tegevad samad tegijad respublikaanide-“äraostmatute” pundist…

Huvitav on ainult, mis on selle poliitintrigaanluse kõrgpilotaaži motiiv…Arvan, et kättemaks…Kättemaks selle eest, et Kallas ja reform rikkus kokkulepet ega võtnud noori respublikaanidest kukki oma punti…Ja muidugi kättemaks Lihula, Partsi ja Vaheri sunnitud omaaegse tagasiastumise eest, kättemaks ka Ansipile…

Nii et see päises toodud foto on ikka väga kõnekas…

5 kommentaari “Peen mäng

 1. Mitte mingit peent “Mängu” ei ole,see on diletandi arusaam.Kui raha ,mida virutada on vähe, on ka tüli majas. ..peaasi et laipu ei tule või kui ka tuleb ,pole hullu….

  1. Kas Sa iga “diletandi arusaama” puhul kohe avaldad oma arvamust…Viljakas mees…Igatahes…

   1. Asi ei ole selles ,mis ma ütlesin vaid selles ,et minu soov oleks ,et siin blogis tekkiks toimiv arutelu, seda ütlesin kusagil aastake tagasi.Kui vaadata Foorumit või Vabariigi kodanikke ,siis saatejuhid on tihti targemad kui stuudio külalised, Olukorrast Riigis oma saatejuhtide poliitilise kallutatuse tõttu ja leivakannika kaotuse hirmus on allapoole algkõrgust,Keskpäevatund kui teksti analüüsi teha kannatab veel kuulata, Nõmmeraadio ,mida Margus veab on hea.
    Tom, asi ei ole SINUS vaid vanasti Sa vähemalt tõukasid Delfi kaudu..vaatame või Postimeest-peale uue luua tulekut on on-line lugemine ebameeldiv,kujundus alla arvestust….aga loodis asi ei ole mitte.GEP oleks võinud soodsas kontekstis olla ka mujal loetav,mitte ainult siin.Sa said hariduse ja harituse teises kontekstis aga see annab ka võimaluse eri ühiskondlike “formatsioonide” võrdluseks küll subjektiivselt, aga mitte ümberkirjutatud ajaloo kaudu.
    Tom! Ära kunagi pead murra ,miks midagi tehakse kui komapssi suund näitab “põhja”.Eestimaal elavad inimesed on 22 aastaga rohkem ruineeritud kui aastatel 1944-1991.a.

 2. Nojah, aga arutelu pole siin blogis kunagi takistatud.
  Kahtlemata mõjub riigi tänane seisund inimestele ärritavalt, eriti neile, keda see keskmisest rohkem huvitab. Kuid ajalooratas kerib halastamatult edasi ja esmaspäeval tuleb tekk pealt visata ning tööle minna. Misasi toetab sel juhul Ansipi valitsuse vihkajat? Ainult teadmine, et kahtlejaid on teisigi. Lõpuks jõuame filosoofilise küsimuseni – kas ideaalne valitsus kui selline on võimalik? Ilmselt mitte. Kas meil kõigil on oht muutuda allaheitlikuks mistahes valitsusele? Arvatavasti samuti mitte, aga lömitamine pole siinmail võõras. Seepärast arvan, et sihikul olgu passiivsed, mitte need, kes üldse taolisi blogisi peavad.

  Ma vean kihla, Tom, et sinu kohta on Kapos paks toimik. Kui ei ole väga paks, siis küll ta paisub, sõltuvalt sellest muidugi, mida öelda plaanid.

 3. Ma ei usu, et siin on mingi kättemaks, lihtsalt IRL kindlustab oma positsioone toppides nahaalselt omi inimesi ametitesse, kuhu saavad. Elik võtavad üle Refi meetodeid. Üllatavalt kohmakalt samas. Ref oleks selle sama ära teinud elegantselt, ajakirjanduse tunnustava mõmina saatel.

  RE on samas edukas oma maine taastamisel. Rosimannused on maha surutud, HH Luik neid avalikult toetama hakanud. Tõenäoliselt sügiseks jälle populaarseim partei.

Kommenteerimine on suletud.