IRL agoonias…

Esialgu muidugi koalitsioonipartnerina…Ei ole ju mõeldav, et puudel saaks kaua peremehe peale (ja üldse närvi- ja vihaleajavalt) edasi haukuda, kui koht kotil juba varem kätte näidatud

Aga kuna koalitsioonis pole vist päästa ega saada enam midagi, võibki sukelduda just sügisesi valimisi silmas pidavasse  IRL-ile nii armsasse  populismi sohu

Aja märk ja väga tähelepanuväärne on ka see, kuidas IRL-i kontrolli all olevad “organid” järjest omasid tule alt välja viivad. Aega on jäänud väga vähe…On alanud taandumine, mis läheb varsti üle põgenemiseks. Kuid eks nad jõudsid vist enne “kallile” koalitsioonipartnerile ka surmahoobi anda

13 kommentaari “IRL agoonias…

 1. On olemas “tikksuvad miinid”- Eesti Energia rahakantimine väljapoole (USAja Jordaania),EE laenuvõtt ja Riigi poolne dividendide võtmine EE-st,õlitehase probleem,võimalik lepingurikkumine Bombardieriga,mis üle Kaimani saarte peab 60miljoni euri mahus eelarvest välja minema, tänud “heleniusele”, Tallinna Sadam,võimalik tagasilöök Hiina vedurite lepinguga, elektriautode ja ABB laadimisseadmetega seonduv,mitte unustatud VEB fondi saaga,Kaitseministeeriumi riigireservide küsimus jne….
  Oluliseim aga on ikkagi majanduslik aspekt-vaesumine kiireneb ja kirstunaelaks saab “avatud elektriturg”…ja sealt ahelreaktsioon saab alguse-vot tak!
  Tom! Head kolmekuningapäeva ja jõule………

  1. Need head, muidu asjaliku kommentaari lõpusoovid on vist ajendatud kõrgeimast teadmusest, et blogipidaja on tegelikult (vaatamata mõnedele headele külgedele) õigeusklik ja seega “õige” asja eesr väljas…Pean kommentaatorit kurvastama: läbisin reformierakonda vastuvõtmise protsessis kaasaegse EV kõige tõsisemaltvõetava KAPO turvakontrolli ja minu vene mõjuagentsus tuvastatud ei olnud…Ehk siis, haugud vale puu all (“halli orava” surematu väljend)

 2. Eks ikka RE ja IRLi ühinemine on tulemas. Aga enne on KOV valimised, mille kampaania saab vähemalt IRLil olema vägagi populistlik, nii et igasugu hulle ideid tuleb mõnuga. Huvitav aga mida RE ette võtab. Üritab mingit Tallinna -seadust ette võtta?
  Ühinemisel aga vabanetakse suurematest jobudest. RE vabaneb Ansipist ja Rosimannustest nii või teisiti, IRL ehk Partsist, Aaviksoost jmtst.

 3. Huvitav blogi aga on lihtlabaselt selge ,miks seda peetakse noorreformari poolt- kus tulemit ju ei ole. Sama kehtib ka Iseseisvuspartei kodulehekülje kohta.Artikklid on pädevad aga ei jõua kohale.
  Koomiline oli ka tänane H.H.L. arvamus Delfis…..Eesti tase on masendav kui veel lisaks siia Postimehe kui ajakirjanduse lipulaeva….kodanik “kaljo” kehastuses.
  Tõsisemalt ka-Tom on normaalne inimene,kes väites ,et ei provotseeri, teeb seda pidevalt, aga tase on ——,suunatud pehmete teaduste intelektuaalidele, kelle teadmised piirduvad Laamani Vabadussõja ajaloo ja Mart Laari ajaloo võltsingutega, EESTI INSTITUUDI ja KAITSEUURINGUTE KESKUSE analüütikute kesistele töödele…
  Keegi “kiis” räägib ,et irl ja reform ühinevad – luul ,aga ühinevad ainult ühes-kartuses kohtu alla minna,sest see on paratamatu kui võim kaotatakse .Igapäevased apsud ja kehv elujärg aga viib elektoraadi eemale ja siis see juhtub……kui Eesti PÕHK on lennukite vaba ja plehku panna ei saa….See kõik juhtub hiljemalt 2015.a.

 4. Huvitav kommentaar aga on lihtlabaselt selge ,miks see tehti Arese poolt. Aga vot tase on -, suunatud kõvade teaduste intellektuaalidele, kelle teadmised hõlmavad isegi Hawkingi Pähkliloore.

  Noorreformar Tomil nagu ei sobi vastata, kellelgi “kiisil” ka.

  Tuleb, Tom, uus teema lisada ja see siin ära unustada. Minul küllalt sagedase lugejana oleks küll kahju, kui siia midagi ei lisandu (nagu hakkas tunduma).

  Aga võib-olla on kõik

  1. Ah, ma ei saanud sest “noorreformlase ” nükkest väga arugi…Ma mingi 7 aastat järjest seda blogi pidand ja ainult 3 kuud “noorreformlasena”…Jama on tegelikult selles, et pea 1000 postitusega olen end suht tühjaks rääkind, midagi uut (et ennast ei kordaks) on raske lisada. Kuigi vist mingi point on isegi mõttel, et hakkaks vanu postitusi uuesti kordama, mingite tänapäevaste kommentaaridega lisaks( ega ju keegi siin otsingut väga kasuta- ise ka ei viitsi, aga tean, et olen mingi asja kohta juba varem seisukoha öelnud …ja see pidurdab)

  2. Selle Eesti ajaloo ja arengutega on pisike aga…..ütleks viisakalt “breiveli sündroom”. Mõiste läheb käiku meedias lähiaegadel,soovitakse seda või mitte……..
   Las niisama -Tartu “õli”kooli ajaloo teaduskonna lõpetajatest,kes ei ole ideoloogia töötaja………………mingi nutt……………

 5. Tom! Tõsiselt küsides -Mis On daniel vaariku blogi mõte…………..mitte miski,sest vaene rahvas koos vaesunud ühiskonnaga ei ole võimeline mitte midagi genereerima,paljudele jääb oodata uusi peremehi.Ütleks siis sõbralikult ,et Eesti rahvas on ……………..väääääääääääääga tark!

 6. Väga huvitav on vaadata, kuidas tõenäoliselt viimase hoiatuse saanud luigemeedia natuke, nii, ääriveeri, ohutult üritab REd kritiseerida. Hõbemägi on EEsse kirjutanud küll suhteliselt RE-kriitilise artikli aga pealkirjaks pannud täiesti eemalepeletava “Numbrite tsirkus” ning kasutab keerulist sõnastust. Samuti ridade alla on kirjutanud HHLuik oma vähendamise artiklis seda, et RE tahab haarata kogu võimu — artikli lõppu, peale aastaid tuntud jahumist, et riigiasutused on liiga suured ja tähtsad. (mis on muidugi õige). Mingi vastu näppude saamine on vist tõesti toimunud. Samas kui refikad ülbitsevad hoolega.

  1. Pole siin vastu näppe küll keegi saanud…Nii HHL kui ka “Äripäeva” omanikud ise pole lihtsalt huvitatud reformi täielikust hävitamisest ja samuti sotside domineerimisest võimaliku alternatiivina. Sama käib ka ES kohta. Reformi langusele ja sotside esiletõusule püütakse ühiselt, ühiste huvide baasilt, panna lihtsalt piir. Vahendeid väga valimata

   1. OK, võimalik, et HHL-e on “mõistus” ise pähe tulnud. Ega siin suuremat vahet muidugi pole.

 7. Sellest “noorreformarist”… Üldiselt on korrektne, et olustikuga mitte rahul olev isik asub ise olukorda parandama. Poliitikas siis näiteks astub poliitikasse ehk täpsemalt parteisse. Mis mees sa oled, kui ainult kommentaariumis urised, eks ole. Puänt on aga selles, et niimoodi meie Tom tegigi, astus erakonda. Kuid seal, nagu tundub mulle isiklikult, teda ei oodatud. Küllap on kohad täis.

  Üldjuhul parteid armastavad esile tõsta, kui üks või teine isik nendega liitub. Kuigi Tom pole meil kuulus laulja ega olümpiavõitja, siis käesolev blogi on talle andnud teatud harukordse staatuse, mida erakond saaks ära kasutada. Kui tahaks. Aga ilmselt ei taha, sest blogi sisu on andnud isikust piisavalt hea ülevaate. Ja tuleb välja, et sotsiaalselt aktiivne isemõtleja, sealjuures mitte anonüümne, ei ole sellesse erakonda oodatud. Nagu ma ütlesin – kohti pole. Kuhu siis pevkurid ja rõivased läheksid, kui sihukesi sõnakaid tüüpe hakkab sisse imbuma? Tavaline olelusvõitlus, ei midagi isiklikku. Mis samal ajal näitab paraku selle seltskonna väärtusetust poliitilise ühendusena.

  Margusega tuleb samuti nõustuda. Tõepoolest, vaikseks on jäänud. Süsteem asus ennast kaitsma ja kedagi kusagil töödeldakse. Või mingi peataolek, raske öelda. Kivirähku ma tavaliselt lõpuni ei loe, aga viimane lugu mulle meeldis. Vabariigi aastapäev võib tõesti päris naljakas olla. Ministrijumbud ja michalid ja pentused tulevad ilusti tip-tip-tip mööda vaipa, annavad tere ja siis lähevad tantsu keerutama. Sellest võiks lausa filmi teha. Olen kunagi multifilmi stsenaariumiga maha saanud, hobi korras. Ekraanile see kahjuks ei jõudnud. Peaks vist käe uuesti soojaks tegema.

  1. Jaa-jaa…tabad pointi…Võib vist isegi lisada, et mind mitte isegi ei oodatud, vaid mu avalduse peale lausa ehmuti..

Kommenteerimine on suletud.