Roode lasi üle Rosimannuse enda…

…nagu kipub  välja tulema tänasest “Postimehest”. seletades seal lahti seda reformile ja Pemtusele saatuslikuks saavat Autorollo skandaali .

Võti paistab olema nendes lõikudes:

Siin tuligi Rain Rosimannuse vahendusel mängu vandeadvokaat Roode. Seetõttu peab Roode tema poolt ettevõtte saneerimisel tehtud samme tagantjärgi avalikult selgitama. Tema versioon on järgmine.

Et ettevõtte ostuhind oli väärtusest kaks korda kõrgem, tuli Autorollo majandustegevus viia uude ettevõttesse. Nii juhtuski – Autorollo vara üle võtnud Autohills töötab tänaseni. Tundub, et Roode on selle saavutuse üle veidi uhkegi

Temalt ja Pentuse perekonnalt raha nõudmise asemel soovitab Roode võlausaldajail vaadata hoopis mujale. Ta räägib ärimees Tiit Pohlast, kes müüs 2008. aastal vara reaalselt poole kallimalt. Samuti Swedbankist, kes andis tehinguks laenu asjaolusid analüüsimata.

Ega siin ju selle seletuse valgusel muud varianti enam nagu polegi kui et reformi hall kardinal ajas oma poliitilist mõjuvõimu kasutades välja tavainimesele kättesaamatu suure laenu Swedpankist ning Kredexi kaudu veel ka maksumaksjate käenduse sellele laenule ning selle laenurahaga ülekullatud Autorolla senine omanik andis firma ja veel ka pool raha ostjale tagasi…Kust siis Ämma kapp sai tublit täiendust…

Vägisi tekib Roode parteilist kuuluvust arvestades mõte, et kallid koalitsioonipartnerid, vennad ja õed kuritegudes,  vahetavad rafineeritud noahoope…selga muidugi.

Ega selle Riigiprokuratuuri rolliga rahastamisskandaali tunnistuste avaldamisel ka kõik nii briljantselt selge pole. Tundub sisaldavat ka tubli portsu poliitilist ärapanemist. Nõustuks suures ja laias plaanis Glikmani arvamusega

Tüüpiline “äraostmatute” käekiri. Paremad palad on veel ees, kui seatakse mingil hetkel (õigustatult muidugi) kahtluse alla noore Kallase tuhanded viimaste valimiste e-hääled. Tasub teada, et võtmekohad süsteemi mõjutamiseks jälle “õigete isamaalaste” käes ja mis võiks olla magusam kombinatsioon kui et võtta rajalt maha mõlemad Kallased, tütrele lihtsalt e-hääli juurde kirjutades…

32 kommentaari “Roode lasi üle Rosimannuse enda…

 1. Aitaks radikaalne suunamuutus, suurema osa poliitkonna ümbervahetus. 20 aastat kestnud thatcheristliku poliitika täiesti ebaõnnestunuks kuulutamine.
  Eesti võiks teoreetiliselt olla piirkonna rikkaim riik: maavaru rohkem, kui naabritel (va Venemaa muidugi), majanduslikult soodne asukoht, mõõdukas pindala, ikka veel üsna korralik üldine haridustase, väike rahvaarv. Teoreetliselt võiks elamisväärse elu kindlustada absoluutselt kõigile väikese kodanikupaga näol, vähemalt osa ühistransporti võiks olla tasuta, elekter mingi piirini tasuta, kõiksugu riiklikud programmid jne. See muidugi eeldaks vasaktsentristliku poliitika sisseseadmist, maksusüsteemi radikaalset ümberkujundamist jne.

 2. Tom! See ongi “peenraha” millega kaubeldakse…..mitte surnuaiale ,aga EESTI liitub ……kellega,millega , SRÜ-ga….

 3. Muide, REkate enesekindlus on meedias viimasel nädalal kõvasti tõusnud.

 4. Tundub, et meediajuhtidega on kusagil toimunud tõsised jutuajamised: “Paljudele Eesti ärimeestele, ei meeldi, et te upitate sotse võimule… Ei te võite kirjutada mida tahate… Meil on sõnavabadus… Aga lihtsalt mainin, MITMED majanduses väga olulised persoonid ei soovi osta teenust firmast, mis upitab sotse ja materdab majanduslikult mõistlikke poliitilisisi jõude… Te mõlege selle peale…Mõelge…”

  1. eelmine kord kui oravaid küpsetati olid EA-l rasked ajad, nagu nüüdki. (lihtsalt uitmõte, vbla on kellelgi eesti õhku vaja, vbla ka mitte, lihtsalt ettekääne käbinärijate peedistamiseks)
   vägisi jääb mulje, et keegi viskab hagu alla peaaegu vee keemiseni ja siis tõmbab tagasi, juskui oodates millal vastasel närvid üles ütlevad.
   arvan et uuel aastal jätkub sama tsirkus. me ju tegelikult ei tea mida reffid on korda saatnud ja mis infot katlakütja valdab.

 5. Oleks tüütu enesekordamine, kui hakata rääkima, mida tähendab Reformierakonna võimult lahkumine. Aga aina enam mõtlen, et naljast on asi kaugel ja ees seisab verine klaarimine. Meedias haistan täna peataolekut. Igivana Savisaare vastane koalitsioon ei tea enam, millal ja kui aktiivselt ära panna ja kui panna, siis kellele ja miks.
  Keegi jookseb Mersu sabas ja keegi koormab otsingut, et Edgari kaaslastele identiteeti luua. Lõpuks, nagu ikka, osutub kogu lugu mitte eriti salapäraseks. Ja kõigele vaatamata meedia ikkagi tegeleb sellega. Aga täna jah, on õrn võimuvahetuse oht. Just see on segi pööranud ajakirjanike töörütmi. Kujutan ette, mõned neist lihtsalt joovad kodus keskmisest rohkem, sest pole teada, mida toob uus aasta… passisin küll Savika Mersut, käisin küll Hundisilmal mingi lollaka korviga, aga jah… insuldi oht selles süsteemis on olemas.

 6. “Verine arveteklaarimine”? Piltlik või otsene tähendus – vahet pole. Kes oleksid kaadrid, kes selle läbi viivad? Pensionärid või õpetajad või arstid või töötud 6 kl haridusega jõmmid?

  Uuel aastal ei muutu midagi, v.a. et kõik on jälle 5% kehvem ja 5% kallim. Peataolek on reaalne aga väga lihtsalt põhjendatav. Langus on jõudnud sinnamaani, et tuleb hakata õgima omasid. Ehk siis 2013 aasta langus avaldub nn. “eliidi” elatustaseme languses. Kui nad oleksid solidaarsed, siis langeks kogu “eliidi” eelarve 5%. Aga nad ei ole solidaarsed ja keegi ei tea kellelt piruks võetakse.

  Keski pirukat rünnati jõuga 40 politseinikku iga nõrga 500 eurose kohta – kesk hoidis ridu, lõi rünnaku tagasi. Kujutluspilt – “nälgiv armee, mis ümbritseb samuti nälgivat kindlust – aga tormijooksuks pole enam võhma”.

  Ja energiabörsi rahalaev võib jääda tulemata. Tööstustoodangu languse tõttu on energiatootmisvõimsusi Euroopas üle. Hea link, mida jälgida on:

  http://www.statnett.no/en/The-power-system/Production-and-consumption/State-of-the-Nordic-Power-System-Map/

  Aga eelarved ja Eesti Energiast võetavad kasumid on planeeritud eelmise aasta hindade järgi.

 7. Kommentaarid on “tehnikumi ühiskonnateaduste tasemel”………….
  Selleks ,et eduliselt kommenteerida tänast päeva ,tuleb orjandusliku korra mõistmisega ja mõtestamisega tegeleda…………………
  Hall Orav- “energiabörsi rahalaev”- kust selline primitiivne arusaam-kas keegi Lauristin ,kes “sööb krdula koori”…………..

  1. See blogi on küll viimane koht kus ajupestud või palgatud libakommentaatorid saavad asjalikke kommentaatoreid demagoogiliselt rünnata. Kõtt “Delfi”-sse või “Õhtulehte”…

 8. Tere kõigile!See kommentaarium on hea, aga väike provokatsioon kulub ära ,et parimad pead mõtleksid enam. Kõigile HEAD UUT AASTAT ,sest maailma lõpp jäi seekord jälle ära…….Tomile ,kui noorparteilasele ,aga nagu kommunist kommunistile-põhikirja tundmine ja marksismi-lenininismi klassikute teoste õppimist hoopis uuel,kõrgemal tasandil….miks?. Neis teostes on kirjas kõik ,mis puudutab manipuleerimist massidega,samuti uurimist adolfi “Minu võitlused” teksti ja tegelike autorite tausta tundmaõppimist….ja edukat II MS VALLAPÄÄSTJATE paljastamist lähtuvalt Wall-Street-i ja uduse Londoni avarustelt……
  P.S.
  Õhtuleht ei olegi nii VILETS kui DELFI ning pseudoteaduste arendajatele Eesti Maaülikoolis uusi toetusi……EU fondidest. .

 9. Mind on siin aastate jooksul provotseeritud küll ja küll…Vahepeal oli juba suht rahulik, nüüd tuleb keegi “muhkel” siia jälle kalastama…
  ÕL kommentaarium on tõepoolest parem kui Delfis kuid mõlema puudus on siiski see, et ei näidata resoluutselt kohta kätte igasugu parteikontorite poolt palgatud libakommentaatoritele. Neil on ju kõik tehnilised võimalused rottide urgudest päevavalgele tirimiseks olemas. Ja meediaruum avalikustamiseks samuti. Mina enam enne kui moderaatorid oma tööd sisuliselt ei võta, mingites kommentaariumites ei osale. Mitte et ma kardaks isiklikke rünnakuid, aga lihtsalt pasa keskel ei meeldi ujuda…

Kommenteerimine on suletud.