12 kommentaari “Reformil on vesi päris ahjus…

 1. Mees pandi kirjutama, et näidata, et ka noored toetavad truult REd.

 2. Aga huvitav tüüp ju see Vootele. Ta on nagu “eduka noore” etalon Eesti mõistes. Kirjutab seal, et juhtivad inimesed ei peagi naeratama ja koogutama, peaasi, et on tublid tööinimesed. Vootele peas on välistatud kahtlemine ansipite ja ligide otsuste õigsuses. Ta leiab, et harta on kindlasti mingi afäär. Ma julgen väita, et selliseid ilma klaasideta binokliga maailma vaatavaid vootelesid on Eestis väga palju ja nad on üsna paindumatud.

  Näiteks suure osa 30-40 aasta vanuste juhtide ja poolelipsumeeste elu on kulgenud väga sarnases rütmis. Kuskil 15 aastat tagasi sattusid tööle mingisse vastloodud firmasse (neid loodi siis palju), askeldasid seal ja misiganes juhuse tõttu said lõpuks juhatajaks (keegi tuli juhatama panna), kuigi vanust veel palju ei olnud. Nendelt ei saa võtta veendumust, et nad ise ongi olnud tublid oma õnne sepad. Loomulikult on nad automaatselt ka astmelise tulumaksu vastu, mis võtaks neilt, tublidelt toimetulijatelt raha vähemaks. Ühiskonna kui sellise toimetulek laiemalt ei ole neid kunagi huvitanud. Aga see ongi loomulik, et erinevas vanuseastmes huvitavad inimest erinevad asjad. Paraku on ühiskonnas niisugustest inimestest moodustunud primitivismi kõrgliiga, mis on kõva pidur muutustele. Täna on primitivistide seas märgata vaid ehmatust, kuna muutuste igatsejad end ilmutasid. Kui aga muutjad tõsisemalt organiseeruma hakkavad, siis võivad seda teha ka meie vooteled. Ma isiklikult arvan, et muutjate organiseerumisvõime on parem. Keskmist Eesti vooteled iseloomustab pigem oma naba imetlemine ja ta ei pruugi olla võimeline eneseohverduseks, mis igasuguse ühiskondliku tegevusega paratamatult kaasneb. Kuid võib minna ka teisiti ja siis võib konflikt päris inetuks areneda.

 3. Nuuh. 😉
  Kui palju siis valitsusele veel jäänud on kah? Ma eila veel mõtlesin, et kas nüüd just kuid, aga nädalaid ikka, aga … no ikka iga päevaga muutub üha kahtlasemaks, kas niigi palju.

  ‘Tidal wave’ öeldakse niisuguse asja kohta mõnikord. Aga ühiskonna protsessides … vot ikka täiesti ennustamatu. Seda saab ainult vaadata millegipärast. Jah, ma näen kuidas see tuleb, aga mis edasi saab?

  Noh, põnev igal juhul. Kuigi mul on jah mingi selline kiiks, et kas seda tõesti siis ei saa prognoosida. Aga näe ei saa vist.

  1. Ma kah, oma tagasi- ja alalhoidlikult reformierakondlase positsioonilt valitsusele enam palju aega just ei pakuks…Umbes kuu…kui jaanuarikuised reformi reitingud on edasi languses, peab Ansip vältimatult võtma vastutuse algul erakonnajuhina ja kohe otsa ka peaministrina…Praeguses seisus pole ilmselt erakonnajuhi kohale kedagi teist panna kui Paet.Talle lihtsalt öeldakse: nado, Fedja… Kuigi Lang, nagu tema eilne avaldus ERR aadressil näitab, ei ole veel kaotanud lootust käremeelsema tiiva najal ka püünele ronida…Ehk siis, ma pakuks, jaanuari lõpus, veebruari algul teeb Paet uue valitsuse

 4. OK!
  Aga… Kas rahvas lepiks sellega?
  Vot algul oli ju, et Michael. Et probleem justkui temas. Aga astus tagasi, ja… no umbes nii, et keda see Micael enam huvitab, mis tähtsust temal.
  Kui Paet teeks täna? No siis võib-olla… Kui sedagi.

  Ja nii edasi. Vot seep see on, et see ‘laine’. See on nigu tsunami. Et koguneb kusagil ja siis jõuab randa. Aga sellega pidi ka nii olema, et sõltub mere põhja profiilist. Et kui profiil on üks, siis tuleb põmakas, aga kui profiil on teine, siis on küll, aga ei midagi erilist. Vot seda profiili ei näe, see on vee all. 😉

  1. Mis sest rahvast. Võimueliidi jaoks on kõige tähtsamad numbrid.Nendega saab muidugi manipuleerida (ja seda kindlasti ka tehakse), kuid ainult teatud mõistlikkuse piirides. Sest meie praegusele siiski noorepoolsemale võimueliidile on eluküsimus et EL, kus ju nende edasine karjäär ja edulootused,neid numbreid usuks ja aktsepteeriks. Paet stabiliseeriks (vähemalt loodetavasti) need reitingunumbrid

 5. Urmas “Sardell” Paet? Nalja teete või?
  Juba ammu rääkisin, Pevkurit valmistavad nad ette uueks isandaks.

  1. Seda küll. Valmistavad muidugi. Aga ka K. Kallast selgelt “aretatakse”. Ega ka Astok päris omapead tegutse. Isegi Meikaril olid taustajõud partei sees, kes küll alt ära hüppasid…Ainult pole väga enam aega “uusi boroditše” vormida. Vaja on vähemalt ajutist kompromisskandidaati, kelleks sobib ainult Paet

 6. Nonii. Ma mõtlesin, et paneks mõned asjad kirja, aga nüüd on selline asi, et osa neist on küll pisut ebamäärased. Probleem selles, et ma ei ole nendes väga kindel ja oleks huvitav kuulda reaktsioone nende peale. No umbes nii, et kui kellelegi teisele ka tundub, et siis on järelikult tõenäolisem. Või umbes nii. Sellest siis ka selline pisut tahtlik ebamäärasus.

  1. Tundub, et see partei on otsustatud sodiks taguda. Ja seda ka tehakse. Lugege juhtkirju pärast Michaeli tagasi astumist. Enemik neist sisaldab ühte konkreetst lauset/mõtet. Kuigi erinevas sõnastuses muidugi. Ma ei ütle täpsemalt, kuna huvitav oleks teada, kas keegi teine ka seda märkab.

  (Lugesin uuesti seda punkt 1. algust. Õieti peaks vist ütlema, et asi siiski selles, et niisuguse peaministriga jätkamine enam ei lähe. Ja taotakse nii kaua, et lõpuks lihtsalt ei jää kogu parteist enam midagi järele. Kui peaminister – ja vähemalt mõned tegelased veel – lahkuks, siis muidugi jäetaks partei rahule. Võib-olla.)

  Ansipil oleks võimalus partei päästa, aga see tähendaks nii tema kui teiste suuremate ülbitsejate lahkumist. Vähemalt valitsusest kindlasti.

  2. Meedia on käitunud nii, et neil ei ole tegelikult tagasiteed. Ja järelikult peavad nad edasi taguma. Kuni lõpuni välja.

  3. Kaja Kallas ei nõustunud ministriks hakkama. Kas ta teab midagi?

  4. Võimalik uus valitsus.
  Vot jah. Ükskõik mida ka ei arvataks, minu meelest ei saa ju Reform jätkata. Kuidas see kõlaks? Ei kuidagi mu meelest. Probleem on ju selgelt Reform ja partei juhtfiguuride käitumised, vassimised, valetamised.

  Variandid Ref+Kesk, Ref+Sots – no mõttetu. Kas siis lõpetataks tampimine? Mis hea pärast?

  Nii et mõneti sõltub asi IRL-ist. Kui uus valitsus tuleks Sotside juhtimisel (nad on kõige popimad hetkel) + Kesk + IRL – vot mu meelest siis olukord ühiskonnas muutuks. Rahuneks maha või nii. See oleks ainus variant. Peale erakorraliste valimiste muidugi. Aga olemasolevatest kombineerida, kasvõi ajutune valitsus, kuni erakorralisteni… Hüva, see oleks vähemalt mingi tulemus. Ja ma kahtlustan ausalt öeldes, et alla selle enam ei lepita.

  1. Eks ta ju põhimõtteliselt ja enam.vähem nii on jah, aga…
   ref ei saa võimust päris loobuda, sest eks S. ja tema kättemaksuhimu tasub ikka karta küll. Ja ega ju ei ole ka praeguse parlamendifraktsiooni suuruse tõttu väga põhjust
   teiseks, ega refi nüüd algosadeks lammutada ja võimult päris kõrvaldada tegelikult väga ei taheta. Selle kinnituseks on palju märke, peamine siiski see, et HHL rõhutab igal võimalikul juhul refi pakutavat suht head valitsemisteenust. Ehk siis “pange teiste partnerite ja teiste isikute juhtimisel” aga edasi
   nii.et minu arust on praegune meedia kaudu rakendatav poliittehnoloogiline keskmine refi nõrgendamine, juhtjäärade vahetamine juhtoinaste vastu (oinas erineb jäärast munade puudumise poolest), edasine S. blokeerimine, sotside valitsusse surumine ja selle läbi ka poliitika muutmine pehmemaks
   ehk siis peaks lõpptulemusena tulema Paeti valitsus koos sotside ja “demokraatidega”. Mikser välisministriks ja Laanet siseministriks-seda kassid ostaksid…

   1. Eks see ole samuti loogiline jah.

    Aga see moment:
    “Ehk siis “pange teiste partnerite ja teiste isikute juhtimisel” aga edasi”

    No a kui Ref seda muutust ei tee? Kas siis taotakse lõpuni? Meedia ei saa justkui järele jätta ka enam.

 7. Praegu on RE käes siiski suurim parlamendifraktsioon ja pole põhjust niiväga seda eelist unustada. Meedia taltuks kohe, kui Ansipi asemel keegi teine pandaks. Paet oleks ammu pandud, kui tast meest oleks. Aga ei ole. Tõenäoliselt siiski kannatatakse ära vähemalt aasta Ansipiga, vähemalt mõne suurema järgmise jamani. Tõenäoliselt on oluline koht KOV valimised. Kui RE-l läheb Tallinnas halvasti, siis on RE-l põhjust nuppude ümberpaigutuseks. Siis on vaagimisel uus esimees, tõenäoliselt on kandidaadid Pevkur, Rõivas, Kruuse ja ehk ka Paet. Eelised on Pevkuril, samas on Rõivas agaram ja avantüristlikum a la Reinsalu. Kruuse on paljudele hea ja ohutu kompromiss.

Kommenteerimine on suletud.