Ansip võiks tagasi astuda…erakonna esimehe positsioonilt…

See oleks värske erakonnaliikme täiesti siiras ja heatahtlik soovitus. Peaministril peaks olema praegusel keerulisel ajal rohkesti muid töid ja tegemisi selle asemel, kui et kaitsta erakonna aparaadi varasemaid ja praegusi silmipimestavaid prohmakaid.

Ja erakonna esimehe positsioonilt tagasi astumise motiiviks ja põhjenduseks võiks olla see, et ta pole erakonna esimehena ning peamise kõneisikuna suutnud hoida erakonda selle programmis defineeritud kursil:-“ Reformierakond viib Eestis ellu Euroopa liberaalse demokraatia veendumusi ja traditsioone”…

Paljud asjad muutuks kohe hoopis lihtsamaks. Erakonnasisene võimuvõitlus saaks mingi, kasvõi ajutise, lahenduse, olenevalt sellest ,kellele aseesimeestest valik langeks. Valitsuskriisi esilekutsumine, selleks sobiva ajahetke valimine, muutub erakonnasiseselt täiesti kontrollitavaks. Peamine eelis oleks siiski see, et peaminister saaks oma allesjäänud aja jooksul tegeleda riigi, mitte sassi. ja kinnijooksnud erakonna siseasjade klaarimisega

11 kommentaari “Ansip võiks tagasi astuda…erakonna esimehe positsioonilt…

 1. Et kõik erakondlased rivistuvad Toompeale üles ja lasevad laulul kõlada. 😉

  1. Kasvõi nii…Minu arust on küll (vaatamata 1000 selle blogi postituse hulgas leiduvale umbes 300 ehk kolmandiku mahust) selgele kriitikale selle persooni aadressil.Kahtlemata lähevad nii Ansip kui ka näiteks Ligi positiivsetena Eesti ajalukku…Nende ainuke viga on see, et ei oska õigel ajal taanduda…

   1. Ega ei oska küll. St. taanduda.
    Nüüd ongi asi selles, et … nojah. Et kas laviin on juba käivitunud või käivitub jne.
    Praegu kõik sõimavad, seda küll, aga vot kunagi ei oska ju öelda, et mis edasi.
    (Ja Meikari case ei ole muidugi põhjus vaid ajend ikka.)

    Ühesõnaga, kui protsessid sama moodi edasi arenevad, siis see valitsus kevadet muidugi ei näe. Võib-olla koguni jõulusid mitte. Aga kas arenevad?

    Vot seda ma olen ikka mõelnud, et meie fantaasiad on olnud … nüüd võib vist juba öelda, et päris palju aastaid isegi … et on olnud palju kiiremad kui asjade tegelik käik. Sellest ka siis minu mõningased kahtlused. Selles suhtes, et kuidas asjad edasi lähevad.

    Vot ei oska öelda tõesti. Praegu annavad kõik muidugi hagu nagu jaksavad. Aga kui kaua see kestab. On muidugi mõningaid märke. Vot tundus, et sellel viimasel meeleavaldusel…. tead, MEELEOLU oli kuidagi lõbus. Selline meelelahutuslik võiks koguni öelda.
    Oo-jaa. See on väga peen värk tegelikult. See meeleolu tajumine siis. Ja ega sellest nüüd otseselt ei pea midagi järgnema. Aga nii vähemalt tundus.

    Aga paistab siiski, et see partei rajoonikomitee osakonnajuhataja ei jaga shnitti. Õnneks. Sest nii maa ja rahva käekäigu huvides on nüüd küll sellest bandest võimalikult kiiresti lahti saada.

 2. Tom, Sa oled pea kaotanud. Ansip on üks kleepuv klots Eesti ajaloo vundamendis, ei midagi enamat. Mis Ligisse puutub, siis ka mina pidasin teda kunagi targaks meheks. Hilisem tõdemus oli – katastroof. Enesekesksed poliitikud on meie riigi allakäigu põhjus.

   1. Ei, vähemalt mina pole küll neid persoone kunagi targaks pidanud. Nad on mõlemad tublid sportlased ja ka tublid poliitikud. Minu arust tõeliselt targad inimesed ei tõuse kunagi päris tippu spordis ja üsna harva tõusevad tippu poliitikas. Spordis selle pärast, et tark inimene ei hakka kunagi ei kuulsuse ega ajalukku mineku tarbeks oma maist keha piinama ja veel need moraalsed dilemmad seoses dopinguga…. Ta leiab selleks tippu tõusuks muu, sobivama, valdkonna..
    Poliitika on tippspordiga teatud määral vägagi sarnane. Ei usu, et Terminaator Kalifornias, jalgpallitäht Kaladze Gruusias, poksitšempion Klitško Ukrainas või kasvõi meie Noolgi erilised erudiidid on, aga sihikindlad ja tahtejõulised , ennast kehtestada suutvad poliitikud küll. Mõni läheb kindlasti positiivse näitena ka ajalukku

   2. No ma tõesti arvasin kunagi, et eurole üleminek on üks väärt ettevõtmine. Seda siis rahandusminister Ligi eestvedamisel. Aga arvestades nüüd, et rahandusministeeriumil oli kahtlemata rohkem infot selle valuutapiirkonna tervisliku seisundi kohta kui minul vaatlejana (sh inside infot), siis sellises olukorras ikkagi vägisi eurole üle minna, see ei viita arukusele. Vastupidi, tuli välja, et meie rahandust valitsevad p*rsekukkunud amatöörid.

 3. ei usu et vabatahtlikult võimust loobuvad, pean silmas komsomoli sekretäri ja tema õukonda. kasvõi juba sellepärast et eestlane kättemaksuhimulise loomana saadab nood äpardunud kommnoored peldikuid rookima ja isegi juhul kui raiuda koalisatsiooni leppesse raidkirjas, et praeguste võimurite privileegid säilivad siis ei usuks seda isegi ämmamoori vana kõuts, ammugi reffid kes on pidevalt omi lubadusi murdnud. (pealegi ei kannata eesti riigi eelarve välja üleküpsenud juurviljade hautamist)
  seega neil pole eriti valikuid, kas uppuda omaenese psa sisse või suur osa oma sõduritest ohverdada. ja nood tüübid künkal teavad seda väga hästi.

 4. Nalja teete või? Ansip on kogu aeg olnud RE PR-mees, see ongi tema pea ainuke ülesanne seal. Ega tema ei juhi Reffi, pole kunagi juhtinud, tema peab olema ilus ja seletama ja siluma. Oh teid naiivikuid küll.

 5. Aga kes siis Reformierakonda juhib?
  Tegelikult huvitab mind juba mõnda aega, et millal sünnib uus kokkulepe. Pean silmas tööandjaid ja uut võimalikku valitsejat. RE on end positsioneerinud kõiketeadjana ja võõra raha omastajana (reservid). Seetõttu on eesootav üksindus nende puhul paratamatu. Tööandjatel tuleb leida uus partner. Edgar kahtlemata astuks kohe paati, oma tingimustega, kusjuures ta on võimeline neid lihvima kõigile pooltele sobivaks. Kahjuks on ta vist üksi, sest süveneb mulje, et sotsid on oma praeguse positsiooniga (ninnu-nännu kritiseerijad) tegelikult rahul. Kui sotsid põleksid soovist päriselt tööd teha, siis täna näpistaks koalitsioonist hääli juurde. Tõsi, segadust ja ebasiiraid vastastikuseid pettumusi kuipalju, aga see on kõige odavam lahendus ja tööandjad oskavad arvutada küll. Tehniliselt on asi teostatav.

  Paraku ei toimu meil mitte midagi, hoolimata sellest, et riigi allakäik on silmaga näha. Ja ma näen põõsaste taga sotse kollitamas. Muutused pole nende huvides. Unistavad ilmselt, et niisama tiksudes õnnestub aastate pärast saada valitsuse juhtparteiks. Paraku on aeg nende luulude jaoks liiga muutlik. Ja nad saavad järjekordselt mööda pükse, kui jäävad oma “määratud aega” ootama. Täna passiks neile hästi soovitus: ole kordki elus mees…

  1. Reformi juhib muidugi Rain…
   Aga üldiste muutuste raames ja ootuses tundub mulle paljude märkide raamides, et
   1) koalitsioon laguneb veel sellel talvel, igal juhul enne KOV valimisi
   2) juba aasta aga eriti pärast Meikargate lahvandumist oli suund kesk-reform valitsusele
   3)nüüd sügisel ärkasid sotsid ja “demokraadid” ning pakkusid end (oskamatult ja diletantselt küll) kolmandaks osapooleks. Ikka see Michali mitteumbusaldamine ja Partsu umbusaldamine
   4)See ei sobi jälle Edgarile-supp jääks lahjaks. Seepärast hoidub Edgar ka IRL-i nende e-valimistega lõplikult põhja laskmast. On ju alles võimalus kambakaks reformile, kus just kesk riisuks koore
   5)Irl, teades väga hästi, et koalitsioon refiga on ammu läbi, on asunud “silvergate” arengute muutunud oludes ettevaatlikult aga selgelt just seda kambakat reformile eelistama.
   Ma ise kaldun siiski arvama, et IRL-l ei õnnestu oma valimisvõltsimist vaka all hoida ja asi lõpeb ajutise vahevalitsusega ilma IRL-ta ja sisuliselt erakorraliste Riigikogu valimistega järgmiste KOV valimiste ajal

Kommenteerimine on suletud.