Silvergate: reformi suhtekorralduse ämber ämbri otsa…

Vaevalt kaks nädalat erakonna liikme staatuses olevana hakkab erakonna kontori kriisilahendamise ja suhtekorraldusliku tegevuse pärast juba väga piinlik. Valge (tõe värvi) kampsuni varjus häbitu valetamine on saanud järje. Oleks võinud natuke siiski ette mõelda, mida ettepanek kanda Meikari tehtud annetused heategevuseks üldse tähendab ja milleni võib see veel viia.

Tuletaks meelde, et reformierakonna enda seisukoht on ju järjekindlalt olnud algusest peale see, et Meikar ,nagu ka kõik teised kahtlustuse saanud või veel mittesaanud annetajad on annetanud vaid oma raha. Riigiprokuratuur kinnitas samuti, et vastupidise (nagu keegi oleks annetanud võõrast, sealjuures hänarat ja musta, raha) tõestamiseks tõendeid napib  ja seega vähemalt juriidiliselt nii ongi…Ja nüüd tuleb just reform ise välja jutuga, et see Meikari annetatud raha on kuidagi kahtlane, vähemalt kahtlasem kui teiste annetajate oma…Miks siis muidu just tema rahaga heategevust toetada…

Nii, edasi. Kui nüüd  ERJK  selle taotluse kinnitab (mida ma kindlasti soovitaks tal ka teha), siis luuakse pretsedent, kus erakonnad oleks edaspidi õigustatud ja lausa peaks neile kilekottides tassitud raha otsejoones puuetega laste varjupaika edasi toimetama. Oleks igavesti jumalale meelepärane tegevus. Ainult kahtlen, et selle käiguga just selliseid arenguid taotleti.

Veel tekib peale sellist reformierakonna käiku veel mitmeid mõtteid ja küsimusi nende parteidele annetajate peades. Et miks peaks heategevuseks annetama läbi partei, kui võiks ju otse… Pealegi jätab selline partei poolne annetatud rahast keeldumine annetajale ju kahtlase märgi külge.

Ja lõpuks. Mis saab siis, kui just Meikari toetajad seni erinevatele parteidele nii oma kui võõra raha annetanute seas hakkavad massiliselt nii oma erakondadelt kui ERJK-lt taotlema oma endise või tulevase annetuse suunamist samuti heategevusse…Millele ma kutsuks neid ka üles. Kaua neid parteisid ikka nuumata. Rahapaigutuseks on ka paremaid kohti…