“Riigimees” Liive kaval käik…õlikuningate huvides

Nii juhtiv majandusleht ÄP kui reformikate praegune fraktsiooniesimees ja endine keskkonnaminister Tamkivi on segaduses, muretsevad ja kahtlustavad erinevates hallides ja mustades motiivides riigiettevõtte EE juhtkonda nende otsuse pärast lõpetada Narva elektrijaamade kateldes osaliselt puiduga kütmine ning jätkata ainult põlevkiviga.

Arvan, et selle käigu peamine põhjus on siiski see, et kindlustada nii olemasolevate kui lähiajal käikuminevate nii riigi- kui erakätes olevate õlitootmisvõimsuste maksimaalne kasumlikkus. Seda sellega, et teha poliitikute jaoks maksimaalselt keerukaks nii põlevkivi hinna tõstmine kui ka õlitootmise eraldi maksustamise. On ju selge, et ainult põlevkivist elektri tootmise korral toob põlevkivi hinnatõus koheselt kaasa ka elektri hinna tõusu. Kuna aga meie “korras rahandusega riigi” riigieelarve ripub Liive juhitava ettevõtte kasumiosa nisa otsas, on ka seda kasumit vähendav õlitootmise spetsiaalmaksustamine poliitiliselt väga tundlik teema.

Jama on selles, et riigi, rahva ja selle riigi ja rahva teenistuses oleva Liive huvides peaks olema üldrahvaliku taastumatu ressursi, põlevkivi, heaperemehelik kasutamine. Heaperemehelik tähendabki seda, et seda ressurssi kasutatakse peremehe, rahva huvides…Praegu aga, odava põlevkivi ja kõrgete naftahindade tõttu ülirentaabli põlevkiviõli tootmise maksustamata jätmise tingimustes lähevad ülikasumid vaid kitsa ringi kodukootud “õlikuningate” kaukasse…

Üks kommentaar ““Riigimees” Liive kaval käik…õlikuningate huvides

  1. Hea lugu! See ,mida kirjeldad on nn.”kohalike hodorkovskite”skeem,eriti VKG osas,tuleb Putin kohale kutsuda….

Kommenteerimine on suletud.