Nüüd küll võiks ja peaks Michal tagasi astuma…

Just nüüd, kui prokuratuur on visanud õhku (lekitanud?) võimaluse, et “meikargate” käigus võidakse kahtlustus- ja sellest tulenev süüdistusteravik suunata Michali emaparteile. Ripub ju kõik, mis tal olemas ja ka see, mis tal tulevikus olemas võiks olla, ära sellest, kuidas läheb tema parteil.

Muidugi, prokuratuur käib selle võimaliku rahapesukahtluse õhkuviskamisega ainult reformipartei suunal juuspeenel köiel; demokraatliku riigikorra alustalaks olevate poliitiliste parteide suhtes peavad sellesama demokraatliku riigi õiguskaitseorganid käituma piinliku täpsusega erapooletult, sõltumatult, kallutamatult. Suhtuma neisse võrdselt. Kahtlasi rahastamisskeeme on kindlasti aga kõikidel parteidel. Kõigi kahtluse alla seadmine viib aga ühiskonna totaalsele võõrandumisele kogu demokraatia suhtes. Mis on aga kahtlemata tupik.

Nii-et meie demokraatliku riigikorra saatus võib olla , ja just praegu, Michali kätes. Tunnistades, et sai jah natuke lõdvalt omal ajal peasekretärina neid partei rahaasju aetud ja et mingil juhul ei teinud ta seda partei juhtkonna täielikul teadmisel ega, veel hullem, otsestel suunistel, võib Michal päästa väga palju. Oma partei, partei juhtkonna, isegi iseenda poliitilise tuleviku. Tugev poliitik tunnistab oma vigu. Muidugi ainult siis, kui see on möödapääsmatu. Seda hetke peab muidugi oskama tabada. Loodame, et Michal seda oskab.

3 kommentaari “Nüüd küll võiks ja peaks Michal tagasi astuma…

  1. “Meie demokraatliku riigikorra…” -milles on viga ja kus? Reformi PR&hall kardinal on tegelikult diletandid,miks?Kohe alguses oleks pidanud ametist lahkuma minister,laskma uurida ja kui vaja süüdistus esitada…pintsak oleks puhtaks jäänud..ja renomee oleks tipp-topp.Miks seda teha ei saanud-seetõttu ,et keegi oleks lõhki läinud ja kogu tuleviku perspektiiv EU kontkstis, karjääri mõttesoleks sba alla läinud…

    1. Muidugi oleks olnud õige, kui oleks kohe algul tagasi astunud. aga selle sammu astumiseks oleks Michal pidanud olema kas piisavalt tark või piisavalt aus. Polnud ta aga kumbagi. Ja põhiline, mis teda suunas, polnud mitte hirm poliitilise karjääri katkemise pärast vaid lihtlabane ülbus, arrogantsus. Meile, reformiparteile on kõik lubatud. Natuke rohkemgi. Nüüd on ta aga ninapidi s…a sisse surutud kui pattuteinud kassipoeg. Aga pattuteinud kassipoegadel on võimalus muutuda patjadel lebasklevateks ontlikeks ja samas aristokraatlikeks kodumiisudeks. Nii on ka michalil veel võimalusi

  2. Tom! Asi on mastaapses rahapesus.. Seda võib uurida mujalt….egas siis kedagi niisama …Tom , ilmselt oleks otstarbeks see nn.Blogi sulgeda.

Kommenteerimine on suletud.