Ansip lõpetab. Lang jätkab.

Minu poolt suht fragmentaalselt jälgitud presidendi vastuvõtupeolt jäi mulle miskipärast silma ja rohkem vast kõrva kultuuriminister R. Langiga tehtud intervjuu…Tavaliselt nii bravuurikast, ülbest ja küünilisestki  Langist õhkus harjumatut pehmust, tolerantsi…soojustki. Kuidagi uus kuvand või nii…

Kui nüüd peale Ansipi lahkumiskuulutust läksid lahti rohked spekulatsioonid igat masti tegelastelt, kes kõik küll selle Ansipi mantli siis pärivad… Paet, Pentus, Pevkur, isegi Rõivas….ja kui keegi ei nimeta Langi, siis hakkas koitma: vaat kus kivi all on vähid peidus ehk kus õõnes on oravate talvevarud…

Uue liidri ettelükkamise ja tutvustamise suhtekorraldus by book…Algul lükatakse avalikkuse ette närimiseks, katseks, kontrolliks ja auklikuks tulistamiseks ette teisejärgulised tegelased ja siis saabub tema…valgel hobusel. Ja kõik, nii arvamusliidrid kui nende järel muu publik laulavad kooris: muidugi, tema on just õige mees, kuidas me varem selle peale ei tulnud…Täpselt nii nagu tehti Reinsalu IRL-i ette otsa upitamisega. Algul ei tulnud politoloogidel ja teistel poliitilistel arvamuskujundajatel Reinsalu nimi nagu meeldegi …aga hiljem asja arenedes  teadsid kõik, et Reinsalu võidab suurelt. Nagu läkski.

Tegelikult ongi ju Lang praegu reformi etteotsa ainuõige ja ainuvõimalik mees. Kuna Ansip polnud ju lahkumisest teatades tegelikult ei väsinud sportlane ega vanadusest nõder geront, vaid täisjõus teo- ja sõnavõimeline mees parimates aastates, siis peab asendus olema ses osas võimalikult samaväärne. Kuna Ansipi tegelik probleem oli liigne jäikus poliitiliste partneritega suhtlemisel, tuleb talle vahetuseks leida keegi, kes oleks nagu Ansip, aga paindlikum. Langil just see omadus ongi. Temal ei olnud mingit probleemi istuda abilinnapeana Edgar Hirmsa enda paremal käel ja alluvuses Tallinna Linnavalitsuses…Ja keegi ei heida seda talle ka isegi tagantjärgi ette. Kuidas küll mõnitati Pihli kui see sama koha peal istus…

Täiendatud:Hakkabki juba tulema. Suhtekorraldajad juba töös
Kusjuures suitsukatet tehakse ka edasi…Ligiga seekord.

104 kommentaari “Ansip lõpetab. Lang jätkab.

 1. No esiteks – reformijad ei loobu ühestki kohast. Vaadake isikutele näkku. Kohahoidmine tagatakse piisava propaga ja kui vaja, siis veel enamaga. Reformijal pole keeruline propat teha, kuna iga keskmine Eesti ajakirjanik on sama steriilne, nagu ka keskmine reformija. No nagu pime kommunist vms.

 2. Veider kaader siin kuidagi. 😉
  St. et kas te tõesti usute, et SEE diktatuur on IGAVENE?!
  No eks ole sihukest asja enne ka nähtud. Ca 30 a. tagasi.

  *
  poobmarli says: mai 12, 2012, 01:16
  “No esiteks – reformijad ei loobu ühestki kohast.”

  Ma mõtlesin siis seda, et SDE-l oli 10 kohta. Siis nad pisut loobusid puudliks olemisest – vähemalt jätsid sihuke mulje – ja said 19 kohta. Kaks korda rohkem. Ja siis näitasid veel veidi hambaid ja said veel 10 (teoreetilist-potentsiaalset) kohta lisaks.
  Mis nad siis nüüd edasi teevad? Kas teie meelest deklareerivad ühel hetkel, et toetavad täielikult fašistlik-natsionalistliku klike rahvavastast poliitikat?
  No kuulge! Mingi loogika piires võiks ikka püsida see diskussioon.

  1. Noo kangesti tahaks ju sind toetada, “a”. Olen ju ise ka siin korduvalt, ja, kahjuks, ekslikult kuulutanud reformile peatset kadu võimult…Kuid oravate elujõud on hämmastav. Praegugi viitab keski fraktsiooni lõhkumine just selliselt nagu toimus, ainult sellele, et valmistatakse ette pehmet maandumist koalitsiooniks sotsidega. (Et ikka 55-58 häält oleks alati võtta)
   Noh, Ansip vast ohverdatakse, ta niikuinii väsind ka…

 3. Vot maailmas juhtub igasuguseid asju. Näiteks Kreekas. Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis seal seis üsna sinnapoole, et tulevad veel ühed valimised. Ja hetke küsitlused näitavad, et sedakorda panevad vasakpoolsed need kinni täiega. Radikaalsed vasakpoolsed veel pealegi.See tähendab siis … no et kommunism või umbes sinnapoole. EU liikmesriigis radikaalsotsialistlik-kommunistlik valitsus?! Kas nüüd keegi tõesti väidab, et sihuke asi oleks olnud ca aasta tagasi kuidagi “tõenäoline”?

  Nomaeitea. Ja ma ei oska isegi öelda, kas see mind kuidagi “kotib” või umbes nii, aga huvitav kahtlemata. St. mind huvitab. Erinavalt siinse maa kolkarahvast, kes üldjuhul midagi ei tea ja ei taha teada ja keeldub teadmast ja tahab teadmise ka teistel ära keelata.

  See on jah huvitav. See ajakirjanduse faktiline puudumine siin maal. Pagan võtaks, Keekas peaks juba täis suvi olema, saatku mõned ajakirjanikud sinna ja kirjutagu objektiivselt, et mis siis hakkab saama ja mida need tüübid ette kujutavad, et mida nad teevad. Aga ei. Mingi nõmetsemine ainult. Ja siis ongi tulemus, et mina ka ei tea. Ja ma ei jõua/viitsi kogu aeg kõike ise ka üles otsida: Prantsusmaa ja Kreeka ja Saksamaal ka kohe mingid osariigi valimised, kus oletatakse jälle, et praegune koalitsioon saab üle kaela. Mille eest need ajakirjanikud meil palka saavad üldse?

  OK! Teema läks pisut kõrvale, aga näide siis sellest, et ei ole need asjad nii igavesed ühti. Kui pole isegi Euroopas, siis mis veel Eestist rääkida.

 4. Igavene pole muidugi miski. Minuga on vist nii, et olen sisenenud teatud ükskõiksuse ajajärku. See on tegelikult nagu enesekaitse. Sest kui mingi asi lakkamatult ärritab, siis ellujäämise nimel loobub organism varsti temale reageerimast. Nii on lihtsam elada ja täna vaatan Ansipit või Ligi juba nagu uksepiita vms.
  Et need vennad lõpuks alla potsataksid, selleks on ikka konkreetset sündmust vaja. Ma ei näe täna niisugust tulemas. ESM-i õiguspärasuse menetluses on küll üht-teist põnevat olnud, kuid arvestagem võimalusega, et isegi kui riigikohus annab sellele negatiivse hinnangu, siis valitsus lihtsalt sülitab sellele. Arvan, et tänases Eestis on see võimalik ja rahvas ei tee teist nägugi. Õigemini, teeb, aga ükskord hiljem.

 5. Vastan a-le. Küsitlused mitu aastat enne RK valimisi ei näita absoluutselt mitte midagi. Eriti küsitlused, kus on lihtsalt partei nimi. Lihtne on toetada SDEd kui abstraktset parteid aga hoopis teine tera on konkreetsed valimised, kui sul on ees konkreetsed nimed. SDE-l on tugevaid nimesid tegelikult vähe, just neid nimesid, kes on end kohapeal tõestanud. Ühtlane jaotus üle kogu Eesti on Refi üks paljudest trumpidest.
  Teiseks, endiselt alahindad RE aju-võimsust. SDE tõus on lihtsalt märk sellest, et RE pole SDE rappimisega veel alustanud. Ju siis peab RE SDEd nõrgaks vastaseks. Mis võib olla nende viga, sest 2011 pidas RE ka IRLi nõrgaks vastaseks ja lasid noil rahumeeli oma überpopulismi viljeleda — mis aga oli RE väga suur valearvestus, mis läks neile oma tosin kohta maksma. Nad võivad sama viga tõesti korrata aga tõenäoliselt mitte.
  RE on näidanud, et KaPo on nende käes tõhus relv vastastele ärapanemiseks. Et KaPo v õib teha mida iganes. Isegi kui KaPo “info” kohtusüsteemi ei obi, saab seda väga hästi kasutada vastaste mustamiseks ajakirjanduses. Mis on isegi valusam, sest ajakirjandusele võib KaPo ajada täiesti suvalist jama.

  SDE lihtsalt ei julge tõenäoliselt KEga koostööd teha. Pigem tehakse RE-ga. RE on piisavalt osav, et jätta mulje, et ollakse võrdsed partnerid.

Kommenteerimine on suletud.