Kas Ansip tegi vea…

…kui välistas lähitulevikus koalitsiooni sotsidega (Mina sellisest mugavusest, mis nemad (sotsid) Eesti riigile pakkusid, kui nad veel koalitsioonis olid, ei hooli) ja andis selgelt mõista, et on väga huvitatud Partsi ja Vaheri väljavahetamisest ja asendamisest (mugavamate?) ministritega. Tsitaat“Mart Laar on väga hästi öelnud, et olgu see või tuhat korda seaduslik ja jokk, Isamaa ja Res Publica Liidule selline äri ei sobi. Sellega on IRL väga selgelt distantseerunud ennast nendest väärtegudest, ebaeetilistest tegudest ning minu arvates on see ainuvõimalik käitumine”.

On täiesti selge, et IRL laupäevasel volikogul on raske jätta jätkuvalt massiivse rünnaku all olevaid IRL tulevase esimehe potentsiaalsetest kandidaatidest ministreid ametisse. Nende asendamine, nendest loobumine oleks aga R tiiva kapituleerumine I tiiva ees ja seega vaevalt usutav.

Kompromiss, kirik keset küla, oleks IRL lahkumine valitsusest tervikuna. Riigimehelik samm, sest uus eelarve sai ju kenasti just vastu võetud. Ja kuna Ansip saatis nüüd sotsid ennetavalt kukele, tähendaks see  IRL-i ja Laari (veel ju formaalselt IRL-i esimees)  jaoks sisuliselt ja garanteeritult uusi koalitsiooniläbirääkimisi sellesama Ansipi või kui Ansip enam ei taha, siis Mikseri ja Savisaarega…

Tundub, et Ansip natuke kiirustas oma seisukohavõttudega…

5 kommentaari “Kas Ansip tegi vea…

  1. Reformierakond seda lugu ei lekitanud, olen minagi tänaseks veendunud. Aga suurem jama on veel ees ja Ansip, kes informeeritusega miskipärast ei hiilga, kuigi ametikoht seda eeldaks, kardab üllatusi. Sotside solvamine sellisel hetkel on jõhker prohmakas, mis ilmselt tulenes sellest, et närvid on läbi.

    Seda skandaali ei suuda justkui keegi enam ohjeldada. Mingi asi lükati veerema, kuid millega lugu lõpeb, seda vähemalt siseriiklikult ei oska ennustada ilmselt ka loo käimalükkajad. Ju neid siis tagajärjed ka väga ei huvitanud. Välispoliitiliselt pole muidugi enam midagi lisada, see on mainekatastroof. “Rahanduse maailmameistri” ühe valitsuspartei vahendusel jagatakse elamislubasid isikutele, keda omal maal tuntakse kurjategijatena. See on suur probleem. Üks Simm on võrdluses poisike.

  2. Ah. ärge üle pingutage. Niikuinii väljub asjast suurvõitjana Ref, pange tähele. Saab suurema osa IRLi hääli endale, see ongi eesmärk.

  3. RE eesmärk on viia IRL suurde kriisi jaanuaris, kus tuleb niikuinii hakata uut esimeest valima. Häid kandidaate pole juba praegu. Täiesti sobimatu Aaviksoo, juhtimisoskuseta Mihkelson…Naerukohad.
    Tõenäoliselt organiseerib endale võidu ResP tiib aga see on Phyrrose võit. Kampsunid tõmbavad selle peale minema, neid kahmavad endale SDE ja RE. Järgmistel valimistel on IRL vastamisi oma miinustes usaldusväärsusega ja väheste häältepüüdjatega. Maadlevad 5%-ga. Tee RE-le 50 pluss kohani valla.

Kommenteerimine on suletud.