Idarahaskandaal II kui Laari lahkumisetendus

Järjest rohkem tundub et kogu see vene maffiosodele või ärimeestele-mis erilist vahet-elamislubade andmise skandaal on üks suur poliitteater. Ja näitejuhiks ei ole mitte Ojasoo, isegi mitte Kärmas, vaid oma poliitikukarjäärile punkti panev Laar. Stsenaarium on salajane ja stsenarist varjus, ja seetõttgu on raske öelda, kas Laar ikka stsenaariumi järgib või improviseerib niisama vabas võtmes etteantud teemal…

Igal juhul võib etenduse edasist käiku Laari “kirja erakonnakaaslastele” valguses ennustada küll. Kui püss on etenduse alguses laval, siis teeb ta ka pauku…Kui Laar on ette võtnud intriigi, siis eesmärgiks on Ansip. Mees, kes julges teda omal ajal alandada…

Ehk siis laupäevane IRL volikogu usaldab ju suure tõenäosusega üsna massiivselt Vaherit ja Partsi. Kuna selle volikogu on ju valinud Ida-Virumaalt bussidega kohale toodud vene maffioosod ja “ärimehed”. See usaldus teeb praktiliselt võimatuks ka nende meeste edasise omaalgatuse ministripositsioonilt taandumiseks. Ehk siis reformi, sotside ja “kampsunite” soositud valitsusremont ei teostu

Ansip on seega sunnitud jätkama tuima näoga istuvate ministritega, kelle vanu ning  uusi ja uusi patte nii ajakirjandus kui opositsioon just Ansipile nina pihta hõõruvad.

Nii nendest konkreetsetest ministritest kui üldiselt tülikaks osutunud IRL-st vabanemiseks on Ansipil ainult üks võimalik tee: kogu valitsuse tagasiastumine…

Ja uue moodustamine ei tarvitse Ansipil enam õnnestuda…mis ongi Laari eesmärk

5 kommentaari “Idarahaskandaal II kui Laari lahkumisetendus

 1. Ah lõpeta, mingit etendust siin ei ole. Laar pole kaugeltki nii peen intrigant ega ajuheenius, et midagi sellist viitsiks välja mõelda. Laar on samasugune sümbolkuju nagu Ansip, tema eest mõtlevad teised.
  Parts ja Vaher jäävad muidugi ametisse aga see ongi Refile väga hea, IRLi jäävad kõvad sisepinged, kaks ennastäis aga rumalat tegelinskit samuti, kes teevad kindlasti veel lollusi või jätavad midagi tegematta ning saab alati näpuga näidata, et vaadake, millised jobud on IRLis. Järgmistel valimistel saab Ref ka suured osad IRLi hääled endale. IRL sai niigi väga hea tulemuse märtsis, suuresti tänu muidugi ülimassiivsele ja nürile kampaaniale. Seda Ref enam üle elada ei tahaks.
  Pigem on küsimus, kas Laar laseb kampsunid allavett või mitte. Et kas toimub IRLi lõplik lõhenemine. Lõhenemise korral maadleb IRL jäänus tõenäoliselt järgm RK valimistel 5% künnisega.

  1. No selles vist asi ongi, et Laar ei ole siin sugugi üksi. Paistab, et head nõu talle lahkesti antakse. näiteks vanade võitluskaaslaste Pruuli ja Co poolt…

 2. Ma ütlen, et Ansipil pole mõtet ajakirjandust karta. See tase on tal juba ületatud. Ajakirjandus elik siis peamiselt Ekspress Grupp võib nüüd kirjutada Ansipist, Refist või valitsusest mida iganes. See mõjutab ehk 10 000 häält maksimaalselt kogu Eesti peale. Refile pole see suur kaotus.
  Seni kui ERR on RE käes, ei juhtu Refiga midagi. ERR on väga tõhus ajuloputusmasin.

  Ainus mida Ref peab kartma on ta ise. Kõige ohtlikumad on Erakonna sisevastuolud. Siit võib jama tulla. Aga seni on Partei olnud nii ühtne, et isegi Stalin võiks uhke olla.

 3. Ei tea mitu protsenti tomp’i ennustustest on täitunud. Fantaasialend läheb aina julgemaks. Ma lähtuks pigem Occami habemenoa printsiibist – eelistada tuleb lihtsaid lahendusi. Tavaliselt on ämbrid selgitatavad lihtsa rumaluse või kadedusega. Ja ongi kõik.

 4. RE eesmärk on 50+ kohta RKs. Ja selleks on vaja hävitada mõni seni RKs olev partei. KE-ga prooviti, ei õnnestunud. Nüüd proovitakse IRLiga, hämmastavalt sarnase skeemiga.

Kommenteerimine on suletud.