Kas Veerpalu pandi tanki?

Pealkiri siis K.Mälbergi sellest arvamusavaldusest.

Aga küsimus siis selles, kas Veerpalu ümber ja treenerite, arstide, Suusaliidu ja muude spordifunktsionääride, poliitikute, ajakirjanike, igasugu arvamusliidrite poolt käib Veerpalu kaasuse suhtes aus mäng. Kõhutunne ütleb, et ega vist mitte. Ja mis veelgi hullem, Veerpalu suhtes võidi patuoinaks tegemist, tanki panemist, rakendada juba dopingujuhtumi varases staadiumis, isegi initsieerimisel. Et võib vabalt olla isegi nii, et Veerpalu dopingujuhtum oli hoolikalt planeeritud spordiväliste jõudude poolt ja spordiväliste eesmärkide saavutamiseks.

Olles lugenud hulgaliselt igasugu selle teema käsitlusi, on just “paljastajate” poole pealt tulevates materjalides midagi häirima jäänud, mingi loogikavastasus. Sirvisin siis vanemaid materjale ja leidsin ühe “peapaljastaja” P. Pahvi intervjuu suusakoondise arsti Kiudmaga. Mehega, kes olles samaaegselt nii Veerpalu perearst kui ka spordiarst, eelistas siiski mälestusväärsel pressikonverentsil olla mitte koos oma kuulsaima ja tulutoovama patsiendiga tolle raskeimal hetkel, vaid teistega…Ehk siis tõi pressikonverentsilt puudumise põhjenduseks perearsti korralise vastuvõtu…?

Kõnealune intervjuu algab, nagu ajakirjanduslikult peabki, kokkuvõtva teesiga. Asja, mille pärast see intervjuu ju sisuliselt tehtud, pointiga.

Eesti suusakoondise arst Tarvo Kiudma tunnistas, et kui WADA peaks avama Andrus Veerpalu kaheksa viimase aasta dopinguproovid, ei saa olla kindel, et need ei näita samuti positiivset tulemust.

Mis on natuke imelik, on see, et allpool järgnevates otsestest küsimustest-vastustest ei tule selline konstateering kuidagi välja. Tekib mulje, et intervjueerija püüab mõjutada Veerpalut mitte taotlema varasemate proovide avamist selle kunstliku kasvuhormooni sisalduse testimise osas. Et Veerpalule antakse nagu mõista, et süstisime sind, jah, varemgi millegi muuga kui vitamiinidega ja kui sa hakkad nüüd õigust taga ajama, kaotad ka varasemad medalid.

Või teine loogiline tuletis: Veerpalut keelitatakse vanu proove mitte avama selle pärast, et vanade proovide avamisel selguks hoopis Veerpalu varasem täielik puhtus, mis tähendab loogiliselt jällegi seda, et 28-29. jaanuaril võis toimuda kuritegelik (teadlik, Veerpalut samas informeerimata) kasvuhormooni süstimine või siis mingi ühekordne näpukas…no läksid ampullid sassi…ikka juhtub…Et aga dopingukütid kohe viksilt kohal…Mine isahane tea…

Ma arvan, et Veerpalu peaks laskma oma vanad proovid siiski üle testida. Ta võib sellega kaotada küll medalid, kuid tõestab samas selle, et tema teadlikult ei valetanud… 

2 kommentaari “Kas Veerpalu pandi tanki?

  1. “Hobuste” teooria mittemõistmine on algeliste teooriate taimelava.Sporti, eriti tippsporti tundmata saab mõlgutada mõtteid ,mis ei tooda RAHA. VEERPALU oli RAHAMASINA osa nagu ka kõik sportlased.

  2. Kmoon, Tom. Tippsport samasugune showbiz nagu pornotööstus (sisulist vahet pole — mõlemal puhul tehakse loomulikke asju ebaloomulikul viisil rahateenimise eesmärgil). Ainult et Berliinis 1936 ja külma sõja ajal tehti ta riikide ja hiljem meedia poolt Millekski Suuremaks. Mida ta tegelikult ei ole.

Kommenteerimine on suletud.