“Päriseestlane” Aaviksoo…

Seoses “põlissoomlaste” oodatava suure eduga Soome sellel kuul toimuvatel parlamendivalimistel, olen jäänud kohati mõtlema, kes võiks olla küll see meie poliitik, kes võtab ja korjab üles maas visiseva eesti uusrahvusluse tõrviku…Meie oludes oleks vist õigem nimetada uut võimalikku Soomega mõnes mõttes analoogilist poliitilist kooslust “päriseestlasteks”, sest eks ta ühendaks ikka neid, kes peavad endid “õigeteks” eestlasteks. Kes võiks siis olla meie oma Timo Soini…

Laarist pole mingit tolku, tema ei otsi ammu enam “kolmanda tuleku” teed kohalikku sisepoliitikasse vaid peaasjalikult siiski siit mineku teed, Lukas ja teised “kampsunid” on “äraostmatute” poliitmängudest nii ruineeritud ja maha surutud, et nende poliitilist taassündi  ka ei usu, isapoeg Helme võimalused mängisid nad ise maha, leppides protestimata oma lüüasaamisega selgelt manipuleeritud viimastel valimistel, Kunnas pole päris see mees…

Jääbki ju ainult Aaviksoo, reljeefselt väljenduv pikk põhjamaise profiiliga mees…   

Igatahes poliitilist ambitsiooni, sealhulgas just seni täitumata poliitilist ambitsiooni, Aaviksool kahtlemata on. Ta ei läinud ju poliitikasse selleks, et ehitada sambaid teiste ambitsioonide rahuldamiseks.

Oma poliitilise enesemääratluse ideoloogilised lähtekohad on Aaviksoo avaldanud mitmetes “Diplomaatias” ja EPL-s avaldatud artiklites, millega on teeninud ka tugeva  ja kohati üsna raevuka vastukaja läänelikuma, kosmopoliitlikuma, multikulturistlikuma suuna pooldajatelt. Minu arust teevad Aaviksoo kriitikud selle vea, et võtavad Aaviksoo kirjutisi kui käeharjutusi filosoofiliste mõtiskluste sarjas. Hea ülevaate diskussiooni olemusest saab D. Vaariku peetavast  “Memokraadist”, kuid eriti markantne on K. Kenderi arvamus, kes ilmselt tõsimeeli peab Aaviksood lausa lolliks

Nii hull see asi vast pole. Füüsikust akadeemikust on saanud kodukootud filosoof mitte sisemistest tõeotsingutest, ega ka mitte oma võimete ülehindamisest ehk lollusest, vaid pigem siiski poliitilisest otstarbekusest. Aaviksoo tabab hästi ära, et ripakil on suur eestluse ja rahvusriikluse praeguse seisuga väga rahulolematu elektoraat. Ja ta tegutseb selle elektoraadi võitmisel. Pigem targalt kui lollilt.

5 kommentaari ““Päriseestlane” Aaviksoo…

 1. Analüüs jätab soovida. Põlissoomlaste kohalikud analoogid on juba kuulutanud, et Aaviksoo pidanuks olema pärast neid avaldusi poliitiline laip. Samuti olid selle temavastase petitsiooni algatajateks marukonservatiivid.

 2. Sisu &vorm! Aaviksoo & rahulolematu elektoraat!Küsimus ei ole vormis vaid majanduses , rahas…ja vaesuses, majanduspoliitika läbikukkumises ,lauslolluses ,mida 20 aastat on viljeletud.Kuniks puudub prespektiivplaan, pole tühipaljast häälte korjamisest kasu. Kas ja kuidas majanduses viia läbi kursimuutus Eestis? Ma olen selle üle mõtisklenud ja erilist tulemust antud poliitilises kontekstis pole kahjuks saavutanud , süüdlaste otsimiselt on olnud edu aga see ei ole edasiviiv tegevus.Aega tagasi pöörata ei saa aga “ümarlaud” kuluks ära sellel teemal, mis siis saaks vormistatud programmiliseks dokumendiks ,mis tuleb ellu viia punkt haaval ja kohustuslik igal valitseda soovijal.(Tom. Vanasti Sa kommenteerisid mujal ,koos aadressiga ,mis tõi ka mind mitu aastat tagasi siia lugema ja nüüd siis ..aga kas Sa pole mõelnud ,et tuleb astuda mõni samm ,et sellest siin võiks kujuneda väikest viisi “ümarlaua” moodi asi nii “vabariigi kodanike” teine variant ,sest Delfi ja Postimehe kommentaariumi tase on masendav.).

 3. Muidugi Aaviksoo tahab saada uueks isamaa päästjaks aga võimekust jääb puudu. Lisaks oskust meeldida igatsugu lollidele, mida paistab olevat näiteks Helmetel (kes ise on ka tegelikult parajad otud, seega tunnevad asja).

 4. Weimari Vabariigile ei teinud lõppu ükski vabariigis “pumba juures olev” poliitiline jõud ..

  Vene impeeriumi kriisi ei lahendaind ükski “õukonnas tunnustatud” poliitiline jõud, ei Rasputin ega isegi mitte Kerenski.

  Perussuomalaiset ei ole ühegi 20. sajandi poliitilise partei edasiarendus.

  Nõukogude Liit lagunes “kauboikapitalismiks” HOOLIMATA parteiladviku KÕIGI FRAKTSIOONIDE soovidest, plaanidest ja suunistest.

  Näiteid mis ütlevad, et ka Aaviksoost ei saa reformijat on teisigi ..

  PS. Ka USA kriisi ei saa lahendama ei vabariiklased ega demokraadid ..

 5. Praegust aega saab mõneti võrrelda 1920-1930 aastate Euroopaga…aga oluliseim on mõista lääne s.o. “uduse saare ja üle ookeani eliidi” kriisi kuid paistab ,et NWO projektiga on mingi tõrge…Eesti olukord on kehv tegelikult põhjusel ,et talupoja tarkus kadus äkki ära ja asendus INTERNATSIONALISMI IDEEGA, OMARIIKLUSE EITAMISEGA-siia ongi koer maetud.

Kommenteerimine on suletud.