Meie oma armas Swedpank:asi paistab hapu…

Meie oma Swedpank, kes veel rohkem kodumaise Hansapanga kaubamärki ei pidand krossigi väärt olema,  ja plekib sellest vastikust nimest loobumiseks veel ca 150 miljonit pealegi…on ju tegelikult üks (nii maailma kui Euroopa mastaabis)  igav ja ka väike Põhjamaa pank. Pigem traditsioonid ja klassika kui risk ja ambitsioonid…Meie Maarjamaa tavainimese jaoks siiski ka panga kui sellise võrdkuju:pea iga inimene on ta’ga kuidagi seotud….
Nüüd siis imelikud asjad on toimunud ja toimumas.
Et siis Londoni spekulandid õõnestavad seda vaest Swedpanka…Jaa , omal ajal, nii kapitalismi tärkamisajal, sai isegi vaadatud mingit sarja, “seepi” tähendab, nimega “Capital”, ja seal olid sellised vennad tegutsemas küll…kes võisid õõnestada ükstapuha mida…Juba varem on üllitatud uudist, et Swedpank taotleb  ka Rootsis aktsiate lühikeseksmüügi ehk siis lühiajaliste, aktsiahindade kõikumisele panustavate, spekulatiivsete tehingute keelustamist. Just Swedpanki aktsia kontekstis….No mida muret peaks ühel konservatiivsel Põhjamaa pangal olema nende sehkendavate spekulantidega…
Aga ju siis on. Mingi mure. Kui lisada siia veel see, et tegeliku maailmamajanduse  kriisi teravpunkt paistab olema jõudnud Euroopasse (majanduskasv on väiksem ja inflatsioon kõrgem kui USA-s) ja samas ei ole kuulda olnud veel mingitest kataklüsmidest kohaliku majanduse vereringesüsteemis-krediiditurul, on suur tõenäosus , et hakatakse ohverdama…Algul ikka nõrgemaid…Ja see rünnak (kasvõi spekulantide poolt) Swedpanki vastu tähendabki selle ohvrikandidaadi otsimist ja valikut….
Nii et võib juhtuda, et Swedpanga Balti haru, ehk endine Hansapank ei lange küll venelaste saagiks, kuid asjad pangateenuste kasutajale võivad minna veel hullemakski. Jääme küll vabaks venelaste ikkest, kuid vabaneme ka oma rahast…Muidugi kujundlikult, eks mingid kompensatsioonimehhanismid  tavahoiustaja tasandil siiski töötavad…

4 kommentaari “Meie oma armas Swedpank:asi paistab hapu…

 1. Ehh… Niisugust nutulaulu laulda.
  Nii või teisiti läheme sellele neetud €urole üle. Niipaljut meil seda krooniaega oligi – et rublalt üle minna €…
  Ma siin jäin mõtlema sellele, kui õigeaegselt ikkagi eestlased jõudsid Eestimaa suurimat panka maha müüa. Ja veel suure kasumiga. Nagu nad tunnetasid seda niinimetatud “maailmakrahhi” ette.
  Mis puutub panga nimevahetusse, siis ehk ühtlustuvad teenustasude määrad.
  Muidugi oli Hansapank Eestis palju tugevam bränd kui seesinatine Swedbank, aga ilmselt on rootslastel eestlastesse suurem usk, et nad jaburalt toimivad.

 2. No kus sa seda nutulaulu nii väga näed…Nendin lihtsalt fakti, et läks nii nagu alati…ise ei julgeks küll väga öelda, mis hea, mis halb. Muidugi, loota seda, et ka eestlaste hulgas oleks mõni finantsgeenius, kes ajaks sellist rahvuslikku pangandusasja, kasvõi analoogiliselt islamipanganduse põhimõtetele, siiski vast võiks…

 3. Selle uudise taustal tekkis mitu suurt küsimärki hiljutise nimevahetuse osas. Et miks sellega ikkagi nii kiire on. Selle 150 miljoni EEK (10 milj EUR) eest võiks ju oma aktsiapositsioone tagasi osta. 10 kordse finantsvõimendusega (mis on tänapäeva panganduses väike) saaks märgatava tüki.

  Variant1.
  TÄNA veel otsustavad rootslased kellelt reklaami ja PRi ja nimevahetust tellitakse. Ehk siis võimalik ‘Lambottida’ 10M eurot kuni veel saab..

  Variant2
  Emapanga olukord on halvem kui tütrel. Luuakse pankrotipesa (või mingi muu müügimeetod). Tuleb rahvusvaheline investor Araabiast või VF-ist ja ütleb. “Tütre võtan, keerake paberisse, oma rootsis asuvate õiguste ja kohustustega tegelege ise edasi.” Ja talle saab vastata .. ‘Kahjuks pole enam tütrekest, kõik või mitte midagi.”

 4. Jah, eks see rutuline nimevahetus mingi raha vasakule kantimise või siis müüginipp ole. Müüginipp ses mõttes, et praeguse seisuga saab ju müüa nii ema, tütart, või mõlemit koos. Tütart veel koos neiupõlvenimega. Kõik võib kaubaks minna, vastavalt ostja soovile..

Kommenteerimine on suletud.