Mõttetud sotsid…

…oma luksusautomaksuga ja Rumm oma demagoogiaga. Jälle püütakse midagi teha ainult pildile pääsemise nimel. Ilma saba ja sarvedeta asja; asja, millega midagi ei saavuta, asja iseeneses.
Maksudel on laias laastus 2 mõtet. Mõjutada tootjate ja tarbijate käitumist ühiskonnale vajalikus suunas ja koguda kokku ka võimalikult palju reaalset raha avaliku sektori kulutuste tarbeks
Absoluutselt päramine aeg oleks olnud selle luksusautomaksuga õiendada aasta tagasi. Siis oleks see andnud vähemalt õige  signaali, et tahetakse ülekäte läinud pillavat olukorda muuta ja oleks olnud ka preventiivne  meede neile, kes just eelmisel aastal omale luksusauto soetasid. Mõte on asjal siis, kui selle maksuga taotletakse olukorda, et selliseid autosid tänavatele palju ei ilmukski. Aga nad on juba meie tänavatel, proportsionaalselt rohkem, kui ei kusagil mujal Euroopas…
Ka lihtlabase rikastelt raha äravõtmise meetmena see maks ei töötaks. Enam. Sest see töötaks niimoodi ainult stabiilse majandustõusu ja õitsengu perioodil, kus rikkamatel sisuliselt ükskõik, palju nad selle staatuse näitamise vahendi pealt ka riigile makse maksavad. Praeguses majandusseisus viiakse need autod riigist, meie maksuameti haardest, reaalselt või virtuaalselt lihtsalt välja, kehvemad ja kulunumad neist jäävad seisma meie tolmustel kasutatud autode müügiplatsidel. Et päästa oma nägu, alandatakse luksusauto piirmõistet defineerivaid näitajaid üsna tavalisevõitu keskklassi auto näitajateni. Mis tekitab tavalises, küll natuke jõukamas maksumaksjas ainult frustratsiooni..
Aga mis siis praegu neil sotsidel jälle hakkas. Ebaõnnestunud püüd demonstreerida oma klassiviha rikkurite vastu? Ei ole mõtet lolli mängida. Seda klassiviha meie härrassotsidel ju niikuinii ei ole…

Blogged with the Flock Browser

4 kommentaari “Mõttetud sotsid…

 1. Mu arust siiski t2itsa jumekas ettepanek. Kuhu sa need autod ikka viid. Igal pool on juba automaksud niiet maksuameti haardest ei p22se kuidagi.
  Samas, kui sotsid sonivad “liiga v6imsast” siis maksustagu KW/kg suhet. Et 2.5 liitrine suur mahtuniversaal ei saatuks “luksusklassi” ja 2 istmeiline pisike “roadster” j2llegi satuks.

 2. Eks see kõige suurem möödalaskmine olegi see KW piiri seadmine. Kui KW meeldivad, ja ökonoomsus on tähtis, nimetatagu asi automaksuks ja maksustatagu kõiki autosid, aga KW järgi progresseeruvalt. Kui tahetakse maksustada priiskamist ja luksust, on ju võimalik koostada kasvõi mingite kriteeriumide järgi luksautode mudelite nimekiri. Siin see konks seisabki, sellise nimekirja korral ei tule meie väikese turu ja ka maksukäitumise tõttu seda soovitud raha kokku. Asi ei tasu ajamist. Nii minnaksegi iga hinna eest maksukogumise nimel tegelikult kekklassi normaalse tarbimise kallale, luksauto eufemismi ja klassivihaga mängides.
  Kui nad on tegelikult ebavõrdsuse süvenemise vastased, peatagu parem oma kalli koalitsioonikaaslase tulumaksuvabastus…Rahaline efekt oleks sama

 3. Demagoogia on keskklassi(auto) mõistet venitada. Mul 4-liikmeline pere, auto 103 kW ja täitsa urr. Võiks olla vabalt veel veidi vähemgi. Olen mõeld, et ostaks ehk 110 kW, aga see juba täitsa selline pedemõte.

 4. …Seda, et mul polegi autot! Uhhh…
  Nagu pole ka juhilube (põhjus – laiscus con tides).
  Siuke uitmõte lõi pähe: sa sõidad oma tavalise automobiiliga punktist a punkti b ja luksud rooli taga olles, siis järelikult sõidad luksusautoga. 😀
  Tõsiselt teemast rääkides, olen ma ammuilma olnud vastu tulumaksukoormuse alandamise vastu, mida paraku kap.liberaalid ehk reformierakond teostab.
  Minu arvates Eestile sobiv tulumaksuprotsent on 25% ja kõik maksavad selle järgi. Ka ettevõtted.
  Rasked ajad on käes! – kuulutatakse igal tänavanurgal, kui hoolega tähele panna.
  Tegelt oleks nüüd olnud sobiv aeg ettevõtte tulumaksu alandada mõne prossa võrra.
  Efekt oleks maksimaalne ju: see kõik oleks taktikaline nüke.
  Paraku tehti see asi ära siis, kui mingit häda pold.
  Hmmm… Mulle meenub, et miskit koguti eelmiste valitsuste poolt kuskile vällamaa pankadesse, räägiti, et mustadeks päevadeks. Nuh, miskit on mäda, kui sellest vaikitakse!
  Üks tähelepanek veel: kui palgad tõusid, oli kõigil hea meel, samas raha väärtus odavnes, kõik kirusid seda. Nüüd, kui külmutatakse igasugu palkasid, kinnisvara hinnad langevad, peaksime head meelt tundma: Eesti krooni väärtus kasvab – vaadake, kui vähese raha eest saab aastataguse hinnaga võrreldes maja või kodu osta! Rõõmustagem!
  Ma seda tahan öelda, et sageli vaadatakse mündi kirkamat poolt, jättes tähelepanuta tuhmimat poolt ja mündi sakilist serva…

Kommenteerimine on suletud.