Majanduse üles rääkijad…

Mõni aeg tagasi kirjutasin turu üles rääkijatest, kes optimistliku jutuga püüavad päästa mingi majandussegmendi turgu vältimatust langusest. Eriti muidugi just hetke kuumima kinnisvaraturuga seonduvalt. Nüüd on siis majanduspoliitilisi otsuseid tegev raskekahurvägi võtmeministrite näol asunud jutuga tervet eesti majandust päästma. Mida need Padari eilsed sõnad :”õnn tuli meite õuele” eurotoetuste saabumise kommentaarina pidi muud tähendama… Või Partsi repliik selle kohta et Eesti riigil ja majandusel läheks väga hästi, kui see neetud “Äripäev” oma negativismi ja krahhikuulutamisega riigireitingut alla ei kisuks. Riigireitingust sai omal ajal kirjutatud siin.
Milleks selline rõõmuhüüatus Padarilt (nagu oleks see 53 miljardit euroraha meil juba taskus ning juba homme saaks selle eest leivale vorsti peale osta) kui ta ju väga hästi teab-see on ainult võimalus. Ja reaalselt langeva majanduskasvu juures pealegi täitumatu võimalus. Me lihtsalt ei suuda langeva majanduse (ja paljukiidetud maksulangetamise) tingimustes leida eelarvest kohustuslikuks omafinantseerimisteks  vajalikke investeeringumiljardeid. Viimatise majandussurutise ajal sajandi algul ei investeerinud riik ju praktiliselt midagi. Kogu laekumine kulus riigiaparaadi elushoidmiseks. Praegu on seis küll parem, kuid samas on meil üleval veel vanad omapoolsed investeeringuvõlad Euroliidu eelmiste rahaeraldiste kasutamisel. Mille me peame ka lähiaastatel ära õiendama. Kui trahvi ei taha maksta.
Ja see Partsi jutt “Äripäeva” tegevusest riigireitingu sihikindlal langetamisel….Ikka täielik bulls..tt. Muidugi tahaks Parts ja teised  mõni kuu rohkem võimul olla, ja seda saaks, kui kõik kooris majandusedu ja valitsust kiidavad…Kuid asi ise läheb ju aina hullemaks, sest kiitmise varjus ja foonil pole ju võimalik reaalsete probleemidega tegelda. Sest probleeme ju ametlikult ei ole. Ja kui valitsus ei taha homsete probleemidega tegelda, siis tegelikult ei taha nad ka homme valitseda. Nad on juba alla andnud.

Blogged with Flock

Üks kommentaar “Majanduse üles rääkijad…

  1. Tabav kirjutis. See on muidugi sümptomaatiline, et lolli jutu ajamine jäetakse SDE ja IRL esindajate hooleks. Et pärast poleks vaja just RE-katel häbeneda.

Kommenteerimine on suletud.