Ester Tuiksoo ja Malle Eenmaa-kas ohvritalled "isamaalise äri” eduks?

Omal ajal oli meil omaaegse Maapanga esipankur (ja nüüdne heategevustegelane) Malle Eenmaa. Tema istus korruptsioonis süüdi mõistetuna mõnda aega Harku naistevanglas. Informeeritumate ja analüüsivõimelisemate kodanike arvates kindlasti mitte oma, vaid võõraste pattude eest. Ehk siis patuoinana, millist väljendit naisterahva kohta pole ju kõige ilusam isegi kasutada. Kuid mis teha, teist väljendit olukorra adekvaatsemaks iseloomustamiseks ei leia.
Nüüd on käes vist Ester Tuiksoo kord…Olla etturiks suures ja kõrges, Tuiksoo suhtes kindlasti alatus mängus. Pööblile visatakse järamiseks, tema üle irvitamiseks järjekordne õitsev naisolevus. Leiti siis meile tõeline esikorruptant…Praegu on ta veel naeratav ja enesekindel, peaaegu kõrvust tõstetud, ikkagi nagu oluline figuur tõeliselt “suurte poiste” mängus. Sest eks Tuiksoo oma rolli siin siiski enam-vähem teab. Eks ta teadis seda juba ministriametit vastu võttes…Et tal teatud tingimustes tankistiks tuleb hakata…Kuid eks see tema praegune enesekindlus tulenebki talle antud lubadustest: vangi me sind ikka panna ei lase. Kuid Eenmaa ju siiski pandi, olgugi et teda pooleks aastaks Maapanka juhtima kutsudes lubati ka talle kindlasti midagi muud..

Blogged with Flock

4 kommentaari “Ester Tuiksoo ja Malle Eenmaa-kas ohvritalled "isamaalise äri” eduks?

  1. Kuhu jääb siis meie vanasõna , et õige hõlma ei hakka keegi. Kui tal oleks vähegi oidu olnud tankistiks mitte hakata… aga oh mis magus väljakutse.

  2. Näib küll nii. Ammuses saates “Sündmustest vabariigis”, kui sellest võttis osa ka nüüdne justiitsminister Lang, ütles viimane, saates käsitletud raudtee erastamise afääri kommenteerides, kus tegelasteks olid peale meie võimumeeste ka paar välismaist kelmi (Sopato jt.), otse välja, et küll te näete, ainsaks patuoinaks tehakse Liivik, http://www.postimees.ee/010204/esileht/125369.php

Kommenteerimine on suletud.