Oled sa kodanik või "ajakirjanik"-vol3

Jätkaks sarja. Hea ajendi andis siin Anneli Ammas oma intervjuuga , EPL-is Villu Reiljaniga nimelt. Ja veel maavahetustehingutest, nende uurimise ummikussejooksmisest põhiteemana. Teema, kus küll ajakirjandus korra kraaksatas, kuid kohe ka vakatas. Ma isegi selle teema ümber mitmel korral sõna võtnud.

See selleks. Räägiks oma kogemustest EPL-i ja tema “uuriva” ajakirjaniku Anneli Ammasega. Õigemini virtuaalsest kogemusest, sest pole au olnud isiklikult kohtuda. Mis ongi imelik ja vast asja mõistmise võti.

Niisiis, 28. jaanuaril 2004 ilmus EPL-s sihuke lehelugu. See oli vist kohe  päev enne sellesama Madis Jürgeni “Ekspressi” loo ilmumist (millest ma eelnevalt just pikalt rääkisin). Et siis sisuliselt valmistas publikut Jürgeni loo ilmumiseks ette. Sest siit Ammase loost ei saa ju muud aru, kui et asi on neil lollakatel seal täiega segane…Ja järgmine päev lajatas Madis Jürgen “Ekspressi” autoriteedi kõrgustelt välja ausa uuriva ajakirjaniku lõpliku tõe: need ahned jobud seal teevad vanainimestele liiga.

Anneli Ammase loo saamisloo kohta niipalju, et ta valis oma “uurimisloo” tegemiseks (saarel käimiseks) muidugi ainukese aja, mil asjas tegelikku infi omavaid peamisi “uurimisaluseid” saarel poleks. Igaks juhuks ta muidugi ei helistanud ka. Sest tegelikult mina olingi tollal saarel. Ja kohalikus “Lääne Elus” oli mõni aeg tagasi ilmunud (küll kärbitult) see minu artikkel. Muidugi ainult paberväljaandes, sest maakonnavõimurite ja leheomanike poliitika näeb ette poleemilisemate materjalide internetti lekkimise tõkestamist. Nii nagu oli Madis Jürgen seda mu artiklit lugenud (see nähtub tema “Ekspressi” artiklis sõna “suli” teatud kontekstis kasutamisest), nii oli seda kindlasti lugenud ka Anneli Ammas. Kui ta oleks tahtnud asja ausalt uurida, oleks ju võinud tulla ja küsida. Nüüd käis sisuliselt salamisi saarel komprat otsimas. Mida tal muidugi kuidagi leida ei õnnestunud. Ja nii ilmuski selline saba ja sarvedeta lugu.

Ei usu ma ka tema Reiljanile esitatud küsimuste siirusesse. Anneli Ammase kaudu aetakse mingit keerulist poliitkombinatsiooni värki. Lähiaeg annab siin arutust. ajakirjanik ta küll pole. Heal juhul “ajakirjanik”.