Kojamees leidis rahvavaenlase-Lauri Leesi

Asi võtab juba päris groteskseid vorme. Meie Kristalliöö rahvusliku vastupanu juhtfiguure Kojamees süüdistab Prantsuse Lütseumi direktorit väheses riigitruuduses ja rahvusluses. Sest Eesti lippu polevat igal päeval nähtud Lütseumi ees lehvivat. Jaa, seaduse järgi peaks igal koolil alates põhikoolist igal õppepäeval lipp mastis olema. Kuid nüüd Leesi patuoinana välja valida kindlasti üle Eesti kümnete  liputa koolide direktorite hulgast näitab küll seda, et midagi on juba väga mäda või kellegil hakkab katus sõitma. Sest Leesi on kodukootud isamaalaste raevupurske aluseks ainult seetõttu, et ta ju keskerakondlane, järelikult reetur. Eks ta tunneb ka Savisaart, on tollega kindlasti kohtunud ja saab juhtnööre, kuidas Prantsuse Lütseumis marodööre kasvatada.

Prantsuse Lütseumi lipuga juhtus ju Kristalliöö järgsel päeval , kui kogunesid ka nn. eestimeelsed noorukite grupid, selline asi, et need “eestimeelsed” virutasid oma atribuutika (suure eesti lipu) Prantsuse Lütseumi vardast. Eks peale seda hakkas kooli majandusmehel natuke kokkuhoiu mõte tiksuma. Ilmaaegu muidugi. Rahvusliku tõusu tipphetkel ei tohi lipu pealt kokku hoida. Muidu saab direktor koheselt rahvavaenlase tiitli külge.

Blogged with Flock

4 kommentaari “Kojamees leidis rahvavaenlase-Lauri Leesi

  1. See “Kristalliöö rahvusliku vastupanu juhtfiguure” sai eile punkarite käest pasunasse. Üks kutt lubas talle jalgpalli p__sse kinni lüüa.

Kommenteerimine on suletud.