Reform üllatab. Positiivselt.

Nad vist tahavad tõepoolest siiralt võimalikult suurt “valgete jõudude” koalitsiooni teha. Mis tekitab  nende jesuiitluse juures muidugi teatud küsimusi. Mis algavad küsisõnaga “miks”. Pragmaatiline vastus oleks vast see, et tarkade inimestena saavad nad aru lähenevast poliitilise vastutuse jagamise vajadusest. Ja nad ei taha sellesse perioodi minna koos Keskerakonnaga. Sest siis tehakse vastutavaks ainult reform. Koalitsioon keskiga olekski ju psühholoogiliselt arusaadav ja võimalik ainult siis kui piltlikult kesk loobub praegu kõigest ja õhutab sellega reformi vana kursi jätkamisele.  Normaalne kursi- ja tempomuutus poleks koosluses keskiga võimalik, sest see tunduks keskile järeleandmisena. Samas keski näilise alistamise korral lükataks seda aega ainult edasi, mil kesk saab hakata ütlema: näete, kuhu me nüüd reformi teerullipoliitikaga oleme jõudnud, mida me varem rääkisime, palka oleks pidanud tõstma , jne. Ja kesk lükkabki edujoovastuses pankrotistunud reformi kõrvale.

Nii et on lootust. Keskiga sahmimine on sisuliselt viisakas hüvastijätt, vähemalt püüd viisakalt sellest “küüslaugukoalitsiooni” sünniga alanud jamast välja tulla.

Blogged with Flock

6 kommentaari “Reform üllatab. Positiivselt.

 1. Keskiga viisakuskohutmise tegemisel on kindlasti ka teine mõte – survestada IRL-i ja sotse. Täiesti kindlasti hakkab IRL rämedalt kauplema, üritades saada kas Majandus- või Rahandusministri kohta. Sotsid jälle üritavad endale saada Põllumajandusministri kohta. Reform ei taha kumbagi juhtuda lasta.

  Igal juhul Reform võtab asja väga väärika stiiliga. Eriti meeldiv on Roheliste juurdevõtmine, mis neil esiotsa meelest ära läks.

  Kui on mõtteid võid neid juurde lisada minu uue valitsue koosseisu postituse alla

  mis asub siin

 2. Reform manipuleerib niikuinii kõigiga ja tulemuseks on see, et IRL ja SDE peavad loobuma kõikidest oma tähtsamatest pretensioonidest ning RE teeb mis tahab. IRL-l pole sellest suurt muret, sest küll osav propagandist Laar kõik ära silub aga SDE peab jälle hoolega võimlema seletamaks, miks “vasakpoolsest” erakonnast on saanud jälle paremparteide kannupoiss.

 3. Alguses on alati kõik ilus ja kena olnud. IRL on aga sama ohutu partei kui koost lagunev autoloks 120-ga kihutamiseks.

 4. Miskipärast arvan ka, et rahandus ja majandus on see, mida reform juurde tahab. Põllumajandust väga ei usu. Mida seal enam reformida on. Ja see EL rahade jagamisega võib ka näppu lõigata. Panevad Siimu ikka väga kehva seisu kui liialt palju vasakule läheb. EL ise ka järjest karmistab järelevalvet ja rehepaplus ei lähe enam nii lihtsalt läbi.
  Ära nad võiks ju anda Laarile selle välisministri koha. Sellega koristaks sisuliselt Laari ambitsioonid kolmandaks tulemiseks. Vähemalt selles tsüklis. Kuigi jah, mida siis Paet tegema hakkab

 5. Tõneäoliset Laar saabki välisministri koha ja on rahul. Kõuts kaitseministriks ja peab ka oma suu kinni. Paet võib teha mis iganes, ta selline universaalne sõnaveeretaja-Shurik. IRLis on aga kõige ohtlikumad respublikaanid, kes kindlasti hakkavad suuremat tükki nõudma. Ei usu et näiteks Veskimägi maha rahunenud on. Neil ka refikatega vanad arved klaarida.

 6. paet oli enne kultuuriminister. läheb sinna tagasi.

  põllumajandus- ja keskkond vajaks tugevaid juhte – seal on vaja paha hais majast välja saada ja siis riigikontroll sisse kutsuda.

Kommenteerimine on suletud.